Kuriozalne oświadczenie Zagłębia Sosnowiec ws. 16-sekundowego występu Kacpra Smolenia

W meczu przeciwko Sandecji Nowy Sącz w wyjściowym składzie Zagłębia Sosnowiec znalazł się Kacper Smoleń. 19-letni prawy obrońca od stycznia leczy kontuzję więzadeł. Nie wydarzył się jednak żaden cud, piłkarz nadal jest kontuzjowany, ale na spotkanie z Sandecją wyszedł, by Zagłębiu nabić punkty w Pro Junior System. Sosnowiecki klub wydał oświadczenie w tej sprawie. Zakrawa ono na kpinę.

Smoleń już w 16. sekundzie spotkania zasygnalizował, że potrzebuje zmiany. Tak też się stało i po upływie kolejnych kilkudziesięciu sekund jego miejsce zajął Szymon Sobczak, który zresztą przed spotkaniem intensywnie rozgrzewał się z kolegami. 

Liderem w Fortuna I lidze w klasyfikacji Pro Junior System jest Skra Częstochowa, ale kilka zespołów walczy o miejsce w czołówce rankingu, gdyż pieniądze zostaną podzielone między siedem klubów. Zagłębie Sosnowiec liczy, że do tej siódemki się załapie i stosuje różne sposoby, by tak się stało.

Trener Artur Skowronek nie zamierzał ukrywać tego faktu na pomeczowej konferencji prasowej, co budzi jeszcze większy niesmak w środowisku.

– Zmiana ta była przemyślana, była bardzo trudna. Rozumiemy krytykę, bo jest ona zasłużona. Ale zrobiliśmy ją, bo Kacper zaliczył dużo meczów i zrobiliśmy to ze względów czysto finansowych. Biorę tę krytykę na siebie, bo ja się na nią ostatecznie zgodziłem, ale to może być kwestia kilkuset tysięcy – stwierdził opiekun Zagłębia Sosnowiec.

Zarząd klubu wydał oświadczenie w tej sprawie, które kompletnie rozmija się z wypowiedzią szkoleniowca.

Oświadczenie Zarządu Zagłębie SA w sprawie PJS

W związku z licznymi artykułami prasowymi dotyczącymi występu Kacpra Smolenia w meczu Fortuna 1 Ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Sandecją Nowy Sącz, Klub informuje, że:

1. Najważniejsze w rywalizacji sportowej zawodników jest ich zdrowie.
2. Priorytetem Klubu jest zrealizowanie celu sportowego – utrzymanie zespołu w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.
3. W ramach projektu Pro Junior System Zagłębie Sosnowiec zamierza powalczyć o wysoką pozycję gwarantującą wypłatę środków z tytułu zajętego miejsca.
4. Zagłębie Sosnowiec nie złamało regulaminu PJS, obowiązującego w sezonie 2021/22.
5. Występ Kacpra Smolenia w żaden sposób nie naraził jego zdrowia. Wejście na plac gry zawodnika było poprzedzone konsultacją i badaniami medycznymi, zgodnie z którymi nie było przeciwwskazań do pojawienia się zawodnika na boisku. Aktualnie Kacper Smoleń jest w treningu piłkarskim.
6. Decyzja o występie Kacpra Smolenia została podjęta przez Zarząd Zagłębie SA i pion sportowy po konsultacji z lekarzem, sztabem szkoleniowym oraz samym zawodnikiem.

Zarząd Zagłębie SA.


Sprawa będzie miała ciąg dalszy, gdyż Sandecja Nowy Sącz złożyła oficjalny protest, co potwierdził w rozmowie z Weszło prezes klubu, Miłosz Janczyk.

– Złożyliśmy wniosek z prośbą o wyjaśnienie, czy rzeczywiście wszyscy zawodnicy Zagłębia Sosnowiec byli uprawieni do możliwości gry na poziomie pierwszej ligi. Wszyscy o tym, mówią, wiadomo, o co chodzi, więc zawnioskowaliśmy o wyjaśnienie tej sprawy przez Komisję Dyscyplinarną. Czekamy na decyzję w tej sprawie – powiedział w rozmowie z Weszło prezes Sandecji, Miłosz Janczyk.

Komisja Dyscyplinarna PZPN wezwała Zagłębie Sosnowiec do złożenia wyjaśnień.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.