W poniedziałek w siedzibie UEFA w Nyonie rozlosowano pary II rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Polskie zespoły, Lech Poznań i Piast Gliwice poznały swoich przeciwników.
Lecha Poznań czeka wyjazdowe spotkanie ze szwedzkim Hammarby, natomiast Piast Gliwice podejmie austriacki TSV Hartberg.
Hammarby IF to 3. zespół minionego sezonu szwedzkiej ekstraklasy. W poprzedniej rundzie wyeliminował węgierską drużynę Puskas Akademia FC (3:0).
Piast Gliwice wystąpi na własnym stadionie, a jego przeciwnik TSV Hartberg jest piątą drużyną poprzedniego sezonu w lidze austriackiej.
TSV Hartberg przystępuje do eliminacji od II rundy.
Przeciwnika Legii Warszawa w III rundzie kwalifikacji Ligi Europy poznamy we wtorek
II runda eliminacyjna Ligi Europy:
ścieżka niemistrzowska:
Hammarby IF (Szwecja) – Lech Poznań (Polska)
Piast Gliwice (Polska) – TSV Hartberg (Austria)
Nomme Kalju (Estonia) / NS Mura (Słowenia) – AGF Aarhus (Dania)
Neftczi Baku (Azerbejdżan) – Galatasaray Stambuł (Turcja)
IFK Goeteborg (Szwecja) – FC Kopenhaga (Dania)
OFI Kreta (Grecja) – Apollon Limassol (Cypr)
Bala Town (Walia) – Standard Liege (Belgia)
FC Botosani (Rumunia) – Skendija Tetowo (Macedonia)
Aris Saloniki (Grecja) – Kołos Kowaliwka (Ukraina)
FK Riteriai (Łotwa) – Slovan Liberec (Czechy)
Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina) – Rio Ave (Portugalia)
FK Kukesi (Albania) – VfL Wolfsburg (Niemcy)
NK Osijek (Chorwacja) – FC Basel (Szwajcaria)
FK Bodo/Glimt (Norwegia) – Żalgiris Wilno (Litwa)
Kajsar Kyzyłorda (Kazachstan) – APOEL Nikozja (Cypr)
Lokomotiwi Tbilisi (Gruzja) – Dinamo Moskwa (Rosja)
Coleraine FC (Irlandia Północna) – Motherwell FC (Szkocja)
KF Teuta (Albania) – Granada CF (Hiszpania)
Viking FK (Norwegia) – Aberdeen FC (Szkocja)
CSKA Sofia (Bułgaria) – BATE Borysów (Białoruś)
KF Laci (Albania) – Hapoel Beer Szewa (Izrael)
FK Ventspils (Łotwa) – Rosenborg Trondheim (Norwegia)
Servette Genewa (Szwajcaria) – Stade de Reims (Francja)
Olimpija Ljubljana (Słowenia) – HSK Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina)
Hibernians FC (Malta) – Fehervar FC (Węgry)
Maccabi Hajfa (Izrael) / Zeljeznicar Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) – Kajrat Ałmaty (Kazachstan)
B36 Torshavn (Wyspy Owcze) – New Saints FC (Walia)
TSC Backa Topola (Serbia) – FCSB Bukareszt (Rumunia)
Progres Niederkorn (Luksemburg) – Willem II Tilburg (Holandia)
Sfîntul Gheorghe Suruceni (Mołdawia) – Partizan Belgrad (Serbia)
Lokomotiw Płowdiw (Bułgaria) – Tottenham Hotspur (Anglia)
Honved Budapeszt (Węgry) – Malmoe FF (Szwecja)
Lincoln Red Imps (Gibraltar) – Glasgow Rangers (Szkocja)
KF Renova (Macedonia) – Hajduk Split (Chorwacja)
DAC 1904 Dunajska Streda (Słowacja) – FK Jablonec (Czechy)
Shamrock Rovers (Irlandia) – AC Milan (Włochy)
ścieżka mistrzowska:
Inter Escaldes (Andora) – Dundalk FC (Irlandia)
KuPS Kuopio (Finlandia) – Slovan Bratyslawa (Słowacja)
Linfield FC (Irlandia Północna) – Floriana FC (Malta)
Riga FC (Łotwa) – SP Tre Fiori (San Marino)
Djurgardens IF (Szwecja) – Europa FC (Gibraltar)
Flora Tallin (Estonia) – KR Reykjavik (Islandia)
FK Sileks (Macedonia) – Drita Gnjilane (Kosowo)
FK Astana (Kazachstan) – Buducnost Podgorica (Czarnogóra)
Ararat Erywań (Armenia) – CS Fola Esch (Luksemburg)
Connah’s Quay Nomads (Walia) – Dinamo Tbilisi (Gruzja)
O awansie decyduje jedno spotkanie.
Mecze (bez udziału publiczności) odbędą się 17 września.