fbpx

Leszek Karbownik: Łączy nas piłka? Łączy czy dzieli? Są lepsi i gorsi? Dla jednych jest to gra, dla drugich zabawa?

Nie milkną głosy środowiska Niższych Lig po bulwersujących słowach wiceprezesa Niższych Lig Marka Koźmińskiego. Wczoraj skontaktował się z portalem pan Leszek Karbownik, trener UEFA A. Przekazał mi treść swojego postu zamieszczonego na Facebooku.

Leszek Karbownik. Czy łączy nas piłka???

 

Łączy czy dzieli? Są lepsi i gorsi? Dla jednych jest to gra, dla drugich zabawa?

Chcemy, aby ligi profesjonalne dograły sezon do końca, bo za nimi stoją pieniądze, biznes. Na zabawę w futbol amatorski przyjdzie jeszcze czas. Ten sezon w niższych ligach zostanie najprawdopodobniej anulowany. Tam wynik nie jest aż tak ważny, to jest bardziej zabawa. Z tym możemy poczekać – wypowiedź Marka Koźmińskiego wiceprezesa PZPN.

To mówi człowiek, który jest kandydatem na stanowisko prezesa PZPN. Kluby z niższych lig piłkarskich już powinny zacząć się zastanawiać co będzie w przypadku, gdy ten Pan zostanie wybrany.

Przypomnę wiceprezesowi PZPN Markowi Koźmińskiemu, że wielu przeszłych jak i obecnych reprezentantów zaczynało, szkoliło się lub grało w małych klubach, jak to pan Koźmiński mówi – klubach amatorskich. Trochę szacunku dla osób pracujących, grających, trenujących futbol amatorski, a jeśli Pan wiceprezes Koźmiński nie może, albo nie chce szanować ludzi pracujących, trenujących, grających na niższym poziomie rozgrywkowym to choć na wzgląd na przeszłych, obecnych, a może i przyszłych reprezentantów Polski, którzy grali w małych klubach i proszę niech nie wypowiada się na temat futbolu amatorskiego. Nie każdy może pracować lub grać w ekstraklasie w I lub II lidze. Większość z nas pracuje, szkoli i gra w futbol amatorski, jak to Pan wiceprezes PZPN-u się wypowiada. Czym się różnimy? Niech Pan wierzy że kochamy piłkę nożną i pracujemy, trenujemy, gramy z ogromną pasją, nie mniej od osób, którzy grają ligę profesjonalną. Są to ludzie którzy poświęcają swój czas i pieniądze, często godząc pasję piłki nożnej z pracą zawodową. Przeżywają smutek z porażki, radość z wygranej.

Większość zawodników obecnej reprezentacji Polski zaczynała, szkoliła się i grała w futbol amatorski. Kilka przykładów:
Jakub Błaszczykowski, wiek 34, kariera zawodnika początki Truskolasy koło Częstochowy, następnie Raków Częstochowa 8 lat w drużynach młodzieżowych, Górnik Zabrze zespoły juniorskie, seniorskie granie rozpoczął w IV ligowym KS Częstochowa.

Robert Lewandowski, wiek 31 lat. Kariera zawodnika Varsovii Warszawa – drużyny młodzieżowe i juniorach grał 7 lat, seniorzy Delta Warszawa IV liga, 2005/2006 grał w III ligowej rezerwach Legii Warszawa (zespół spadł do IV ligi), następnie w III ligowej Zniczu Pruszków grał dwa sezony, przeszedł do Lecha Poznań.

Jacek Góralski wiek 27 lat. Grał w III ligowej Victorii Koronowo, w IV ligowych Błękitnych Gąbin, dopiero z Błękitnych trafił do I-ligowej wtedy Wisły Płock.

Krzysztof Piątek wiek 24 lat. Kariera zawodnika: 2006-2011 był zawodnikiem klubów Dziewiątka Dzierżoniów i Lechii Dzierżoniów.  W wieku 17 lat zadebiutował w III lidze, w której grał 2 lata, dopiero w 2013 przeszedł do Zagłębia Lubin.

Są też bardzo dobrzy trenerzy, którzy swoją prace zaczynali od pracy w niższych ligach: Marek Papszun, który w  przeszłości pracował w GKP Targówek, KS-ie Łomianki czy Ireneusz Mamrot – Polonia Trzebnica, Wulkan Wrocław.

PIŁKA NIECH ŁACZY NIE DZIELI!!!

******

Dodam od siebie tylko jedno zdanie: Marek Koźmiński swoją wypowiedzią sprawił, że po wznowieniu rozgrywek, na trybunach znów może rozbrzmiewać bardzo popularna niegdyś przyśpiewka o PZPN.

Dziękuję Leszkowi Karbownikowi za przekazanie wypowiedzi.

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.