Maciej Mateńko prezesem Zachodniopomorskiego ZPN. „Nie chcę wprowadzać zmian, by pokazać, że poprzednicy robili coś źle”

Na walnym zgromadzeniu sprawozdawczo-wyborczym delegatów Maciej Mateńko został wybrany na stanowisko prezesa Zachodniopomorskiego ZPN.

W głosowaniu na wzięło udział 284 delegatów. Na Macieja Mateńko oddano 166 głosów, a na dotychczasowego prezesa Jana Bednarka 118. Trzeci z kandydatów Piotr Dykiert przed głosowaniem złożył rezygnację z ubiegania się o funkcję prezesa.

– Przez minione pięć lat osiągnęliśmy w związku bardzo dużo. Chciałbym bardzo podziękować działaczom klubowym, bez których nie mielibyśmy tych sukcesów. Dziękuję też swoim współpracownikom z zarządu oraz pracownikom związku. A nowemu prezesowi, o którym mogę powiedzieć, że jest moim wychowankiem, życzę, aby podobnie jak ja, kierował związkiem przez 17 lat – powiedział ustępujący prezes Jan Bednarek, cytowany przez oficjalną stronę ZZPN.

– Pojadę do każdego klubu i osobiście każdemu podziękuję. Chciałbym to zwycięstwo zadedykować Wojciechowi Paradzie. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie mnóstwo naszych rozmów, podczas których redaktor sportowy „Kuriera Szczecińskiego” namawiał mnie do startu w wyborach. Decyzję o tym, że ostatecznie wystartuję podjąłem w dniu jego śmierci – przyznał łamiącym się głosem nowy prezes ZZPN.

– Przede wszystkim muszę zebrać się z myślą, że teraz to ja jestem prezesem, muszę zebrać się z zarządem i wspólnie zrobić dobry plan na nasz zachodniopomorski związek. Ale przede wszystkim chciałbym konsultować to z ludźmi, całym środowiskiem. Nie chcę wprowadzać zmian, by pokazać, że poprzednicy robili coś źle, tylko to mają być przemyślane zmiany. Chcę konsultować się z środowiskiem – podkreślił Maciej Mateńko w rozmowie z „Głosem Szczecińskim”.

W głosowaniu nad udzieleniem zarządowi absolutorium oddano 274 głosy. Za udzieleniem absolutorium było 168 delegatów, przeciwko 95, a 11 wstrzymało się od głosu.

Źródło: ZZPN, Głos Szczeciński

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.