fbpx

Małopolska. Znamy gospodarza pierwszego meczu barażowego o awans do 3 Ligi

We wtorek, w siedzibie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, odbyło się spotkanie przedstawicieli Cracovii i Unii Tarnów. Rezerwy „Pasów” i „Jaskółki” zajęły 1. miejsca w małopolskich grupach IV ligi i zmierzą się w barażach o awans do trzecioligowych rozgrywek.

Zostaną rozegrane dwa spotkania, a gospodarzem pierwszego ma być Unia Tarnów. Przedstawiciele obu klubów nie doszli natomiast do porozumienia, jeśli chodzi o terminy meczów barażowych.

Jesteśmy w trakcie negocjacji. Decyzję dotyczącą terminów meczów barażowych podejmie prezydium zarządu MZPN jeszcze w tym tygodniu albo na początku przyszłego – powiedział po spotkaniu Jerzy Nagawiecki, rzecznik Małopolskiego ZPN, cytowany przez „Gazetę Krakowską”.

28 maja na oficjalnej stronie Unii Tarnów została opublikowana wypowiedź przewodniczącego Rady Klubu Tomasza Matyjewicza. Wynika z niej, że władze „Jaskółkek” w przypadku, gdy nie będzie możliwości rozegrania meczów barażowych do końca czerwca, zaproponują władzom Małopolskiego ZPN opcję awansu obu zespołów do III ligi.

– Mocno liczymy na to, że kolejne etapy znoszenia rządowych obostrzeń, umożliwią rozegranie baraży i rozstrzygniemy sprawę awansu w czysto sportowym pojedynku. Niemniej jednak w związku z aktualną niepewną sytuacją epidemiologiczną, w przypadku braku takiej możliwości do dnia 30 czerwca 2020 roku, będziemy mocno namawiać Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej by podjął działania, umożliwiające awans obu małopolskich drużyn do rozgrywek III ligi. Jak pokazują decyzje Komisji ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, podobne przypadki są rozstrzygane na korzyść klubów z uwzględnieniem ich wysiłków w osiągnięciu celów sportowych, jakie zostały uniemożliwione przez czynniki zewnętrzne związane z ogólnoświatową pandemią. Takie rozwiązanie z całą pewnością przyczyni się do jeszcze szybszego rozwoju piłki nożnej w naszym regionie, dlatego liczymy na poparcie MZPN w tej sprawie – powiedział Tomasz Matyjewicz.

 

Źródło: własne, Unia Tarnów, Gazeta Krakowska

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.