Marek Matuszewski, wiceszef Komisji Sportu: Na razie nie widzę możliwości otwarcia stadionów

W rozmowie z portalem Interia, Marek Matuszewski, wiceszef Komisji Sportu wykluczył możliwość otwarcia stadionów na kibiców w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Jak informują czołowe piłkarskie portale w Polsce, dziś prezes PZPN wysłał do Sejmu Marka Dolińskiego – dyrektora Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury. Ma on przedstawić Sejmowej Komisji Spor projekt powrotu kibiców piłkarskich na stadiony.

PZPN chce, aby rząd „otworzył” trybuny futbolowym fanom w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi, Pucharu Polski oraz II ligi. Na początek byłoby to 25 procent pojemności stadionów, a następnie 50.

Jak podaje Interia, po lobbingu dyrektora Dolińskiego, do akcji wkroczy prezes PZPN-u Zbigniew Boniek, który wystosuje oficjalny wniosek do premiera RP Mateusza Morawieckiego o stopniowe luzowanie obostrzeń na polskich stadionach.

Stanowcze stanowisko w kwestii powrotu kibiców na trybuny polskich stadionów zajął Marek Matuszewski, wiceszef Komisji Sportu. Jego zdaniem w tej kwestii niewiele się zmieni w ciągu miesiąca czy dwóch, a dyskusja będzie możliwa w przypadku poprawy panedemicznych wskaźników.

– Jako wiceszef Komisji Sportu na razie nie widzę możliwości otwarcia stadionów. Wszystko ma mieć odpowiednią kolejność. Osobiście jestem za tym, by najpierw otworzyć restauracje, hotele i inne branże, a dopiero potem stadiony. Z uwagą będę przysłuchiwał się propozycji PZPN, ale pamiętajmy, że ostateczna decyzja zawsze należy do premiera i ministra zdrowia – mówi Matuszewski, cytowany przez Interia.pl.

– Zdrowie jest najważniejsze, a dopóki nie będzie informacji, że w jakimś momencie będzie można w pewnym procencie otworzyć stadiony, to nie zostaną otwarte. Większość Polaków to kibice, ja także, i wszyscy chcielibyśmy, by stadiony były otwarte. Przecież dziś nawet na Białorusi nie ma kibiców. Wydaje mi się, że w ciągu miesiąca-dwóch, niewiele się w tej sprawie zmieni, ale jeśli wskaźniki pandemiczne się poprawią, będziemy mogli rozpocząć dyskusję – podkreśla wiceszef Komisji Sportu.

Źródło: Interia.pl

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.