Mateusz Cieślik, szkoleniowiec Sparty Zabrze: „Nie możemy tracić punktów w tak dziecinny sposób” (Wideo)

Porażką Sparty Zabrze 2:3 zakończyło się spotkanie z rezerwami Gwarka Ornontowice rozegrane w ramach trzeciej kolejki B-klasy Zabrze.

Po dwóch ligowych zwycięstwach, podopiecznym Mateusza Cieślika przyszło przełknąć gorzki smak porażki. Spotkanie na własnym boisku z drugim zespołem Gwarka Ornontowice, nie przebiegało po myśli zawodników Sparty. Szczególnie końcówka meczu była niestety popisem niefrasobliwości graczy partnera medialnego portalu GF. Po wyrównaniu w 89. minucie na 2:2 z rzutu karnego dali oni sobie wydrzeć jeden punkt, tracąc bramkę już w doliczonym czasie gry.

Nie możemy tracić bramek w taki głupi i dziecinny sposób. Jeśli nie dasz rady w danym dniu wygrać, musisz powalczyć o remis – grzmiał po zakończeniu spotkania Mateusz Cieślik, szkoleniowiec Sparty.

Spotkanie było typowym meczem walki. Nasi rywali zastosowali prostą taktykę. Dwaj środkowi obrońcy Gwarka praktycznie odcięli od podań naszego najlepszego strzelca, Marcina Szuberta. Szczerze mówiąc „Szubi” nie miał ani jednej sytuacji do strzelenia gola – podkreśla trener Sparty.

Porażka bardzo boli, tym bardziej, że prowadziliśmy już w 23. minucie po bramce Jakuba Michalaka bezpośrednio z rzutu wolnego. Nawiasem mówiąc, gol -stadiony świata. Niestety już 3. minuty później rywale doprowadzili do wyrównania i na przerwę zeszliśmy do szatni przy wyniku 1:1 – dodaje Mateusz Cieślik.

W drugiej odsłonie obraz gry wyglądał podobnie jak przed przerwą. Niestety to rywale po jednej z akcji wyszli na prowadzenie w 71. minucie. Mój zespół dążył do zmiany rezultatu i po rzucie karnym na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, Marcin Szubert wyrównał stan meczu. Cóż z tego, jeżeli dosłownie chwilę później straciliśmy trzecią bramkę. Nie możemy w ten sposób tracić goli, a co za tym idzie punktów, powtarzam raz jeszcze – zaznacza mój rozmówca.

Przegraliśmy, ale mam nadzieję, że ten kubeł zimnej wody wylany na nasze głowy, odniesie pozytywny skutek już w następnej kolejce – kończy Mateusz Cieślik.

MOSiR Sparta Zabrze – Gwarek II Ornontowice 2:3 (1:1)

Bramki Sparta: Michalak 23′, Szubert 89′

Bramki Gwarek: Sikora 26′, 71′, Nieradzik 90’+1

Skład Sparty na grafice poniżej:

Zespół Sparty Zabrze pauzuje w następnej serii spotkań. Kolejne ligowe spotkanie podopieczni Mateusza Cieślika rozegrają 12 września. Przeciwnikiem będzie druga drużyna Ruchu Kozłów.

MOSiR Sparta Zabrze współpracuje z portalem Galaktyczny Futbol. Klub został objęty patronatem medialnym.