Minister Sportu: Jesteśmy gotowi na proces powrotu sportu do normalności

Ministerstwo Sportu informuje, że jest gotowe na wprowadzenie planu powrotu do w miarę normalnej sportowej rzeczywistości.

Czekamy tylko na zielone światło od ministra zdrowia, bo jego opinia jest kluczowa. Chcielibyśmy do tego wykorzystać obiekty Centralnego Ośrodka Sportu (COS), które obecnie są zamknięte – stwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową minister Danuta Dmowska-Andrzejuk.

– Ośrodki musiałyby być na swój sposób zamknięte, bo pewnego rodzaju sportowej kwarantannie musieliby się poddać nie tylko zawodnicy, ale i szkoleniowcy, a także obsługa obiektów, bo bez tych ludzi trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek działanie. Myślę, że np. wszystkie pokoje zyskałyby status jednoosobowych, korzystanie z hal, siłowni czy basenów, które po każdych zajęciach byłyby dezynfekowane, odbywałoby się jedynie w małych grupach – powiedziała Dmowska-Andrzejuk.

– Oczywiście niezbędne byłoby zachowanie wszelkich możliwych przepisów higienicznych, a wskazane byłyby też możliwie częste badania pod kątem koronawirusa. Dlatego udział w rozpoczęciu szkolenia wzięliby też zapewne specjaliści z Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej (COMS) i Instytutu Sportu. To byłaby skomplikowana operacja, ale chcielibyśmy, by nasi potencjalni olimpijczycy możliwie szybko mogli wznowić treningi – podsumowała minister.

 

Źródło: Twitter, PAP

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.