MKS Szczawno-Zdrój. „O zdrowie podopiecznych dbamy – torbę medyczną i przeszkolenie z pierwszej pomocy już posiadamy”

MKS Szczawno-Zdrój po raz kolejny będzie szkolić z pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak informuje prezes klubu z Uzdrowiska Paweł Danielak, 26 lutego na hali sportowej przy ulicy Słonecznej 1A odbędzie się realizacja projektu „O zdrowie podopiecznych dbamy – torbę medyczną i przeszkolenie z pierwszej pomocy już posiadamy”. Projekt sfinalizowany zostanie w 100% ze środków firmy PZU w ramach programu PZU Pomoc To Moc, a wartość projektu to 13.000zł.

W szkoleniu udział weźmie 30 osób, a będą to trenerzy, kierownicy drużyn, czy też pracownicy szczawieńskiego MOSiR-u. Do udziału w projekcie zgłosiło się 12 klubów i wspomniany Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju. Wśród klubów będą to: MKS Szczawno-Zdrój, Górnik Wałbrzych, MKS Basket Szczawno-Zdrój, Czarni Lwów, KP Gwarek Wałbrzych, KS Zjednoczeni Ścinawka Średnia, Górnik Boguszów Gorce, Płomień Makowice, Nysa Kłaczyna, LZS Burza Dzikowiec, MKS Karolina Jaworzyna Śląska, Olimpia Kamienna Gora.

Każdy z uczestników weźmie udział w 6-godzinnym szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej ukierunkowanej na urazy, jakie mogą powstać podczas treningów czy zawodów sportowych. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę, jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu w sytuacjach, które zdarzają się dość często w rywalizacji sportowej. Stłuczenia, złamania, rozcięcia skóry, krwotoki z nosa czy głowy to dość częste urazy spotykane na boiskach piłkarskich. Zdobyta przez uczestników szkolenia organizowanego przez MKS Szczawno-Zdrój wiedza z pewnością przyda się uczestnikom w życiu prywatnym, jak i podczas wykonywanej przez nich pracy. Poza szkoleniem, każdy z uczestników otrzyma dla swojego klubu specjalnie wyposażoną torbę medyczną, która jest nieodzownym akcesorium każdego meczu piłkarskiego.

Start szkolenia przewidziany jest na godzinę 9:00, a zakończenie planowane jest na godzinę 15:00.

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.