Młody bramkarz wypożyczony z Rakowa Częstochowa do drugoligowego zespołu

Rezerwowy bramkarz Rakowa Częstochowa Xavier Dziekoński odszedł na wypożyczenie. Wiosnę spędzi w drugoligowej Garbarni Kraków, która walczy o utrzymanie.

Dziekoński zapowiadał i wciąż się zapowiada na niezłego bramkarza. 19-latek przed sezonem dołączył do Rakowa z Jagiellonii Białystok.

Jesienią Dziekoński nawet nie zdążył zadebiutować w pierwszym zespole. Wszystkie występy, a było ich dziewięć zaliczył w trzecioligowych rezerwach. Pięć razy zachował czyste konto. Teraz rundę rewanżową spędzi poziom w eWinner 2 lidze.

Decyzją sztabu Rakowa Dziekoński w ogóle nie poleciał z zespołem na obóz do Turcji. W tym czasie trenował w Polsce i szukał nowego pracodawcy. Początkowo wydawało się, że przejdzie do Kotwicy Kołobrzeg walczącej o awans do Fortuna 1 Ligi. Negocjacje były ponoć zaawansowane, ale do podpisów nie doszło.

– Śledzę niższe ligi polskie, więc wiem jakim klubem jest Garbarnia. Wiem, gdzie przychodzę. Potrzebuje gry. Garbarnia to dobre miejsce do rozwoju i to jest najważniejsze – mówi Dziekoński.

– Pierwszy raz będę występował w zespole z 2 ligi. Jestem ciekawy drużyn oraz poziomu, jaki prezentują. Pierwsze wrażenia z pobytu w bazie treningowej Garbarni są pozytywne – dodał.

– Po rozmowach z władzami klubu, wiem, że runda jesienna nie była najlepsza. Pierwszy cel to poprawić miejsce w tabeli i piąć się w górę. Oczywiście chciałbym występować od pierwszych minut, a także dobrymi interwencjami pomagać zespołowi osiągać korzystne rezultaty – zakończył nowy bramkarz Garbarni.

Nowy zawodnik Garbarni Kraków urodził się 6 października 2003 roku w Grajewie, a przygodę z piłką rozpoczynał w MOSP Białystok, skąd trafił do Jagiellonii Białystok, gdzie początkowo występował w zespołach młodzieżowych. Dobre występy Dziekońskiego zostały zauważone przez sztab szkoleniowy pierwszej drużyny Jagiellonii, w której zadebiutował na szczeblu PKO BP Ekstraklasy 15 lipca 2020 roku.

Nowy bramkarz Garbarni ma na swoim koncie 28 meczów w PKO BP Ekstraklasie. Dziekoński

Garbarnia zajmuje aktualnie 16. miejsce w tabeli eWinner 2 ligi z dorobkiem 19 punktów. Strata do bezpiecznej strefy wynosi zaledwie trzy oczka.

Fot. Garbarnia

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.