Młodzi piłkarze Ruchu Lwów pod opieką Miedzi Legnica

We wtorek wieczorem do Legnicy dotarła grupa 16 osób – zawodników i opiekunów z drużyny U15 Ruchu Lwów, którzy uciekają przed rosyjską agresją na Ukrainie. Zespół trafił pod opiekę Miedzi Legnica – został zakwaterowany i będzie trenował wspólnie z drużynami z Akademii Piłkarskiej Miedzi. Pobyt gości z Ukrainy współfinansuje firma Votum SA, jeden ze sponsorów Miedzi. 

Drużyna Ruchu dotarła do Legnicy dzięki pomocy Jakuba Bednarka, prezesa FC Wrocław Academy, który pomógł w szybkim załatwieniu transportu. Po drodze, we Wrocławiu, cała grupa została zaopatrzona w niezbędne artykuły pierwszej potrzeby.

We wtorek wieczorem w Legnicy na gości z Ukrainy czekali już pracownicy Miedzi, którzy pomogli w zakwaterowaniu i zapewnieniu wyżywienia. Drużyna będzie także trenować wspólnie z Akademią Piłkarską Miedzi.

Obecnie Miedź przyjęła 16 osób, ale docelowo ma ich być 24. Ich pobyt w Legnicy jest możliwy dzięki zaangażowaniu firm należących do Andrzeja Dadełło, właściciela Miedzi. 

– Chyba nie ma w tej chwili osoby w Polsce, która nie byłaby zaangażowana w pomoc dotkniętej wojną Ukrainie i my również bardzo chcieliśmy pomóc, stąd ta inicjatywa – tłumaczy właściciel Miedzi. 

Współfinansować pobyt młodych piłkarzy w Legnicy będzie firma Votum SA. 

– Cieszymy się, że możemy pomóc tym wspaniałym chłopakom. Mam nadzieję, że trenując wspólnie z rówieśnikami z Miedzi choć na chwilę będą mogli zapomnieć o okrucieństwach wojny – dodaje Bartłomiej Krupa, Prezes Zarządu Votum SA. 

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.