Nowy kontrakt utalentowanego młodzieżowca Arki Gdynia

Nowy kontrakt z Arką Gdynia podpisał Marcel Szymański.

Urodzony w Radomiu 23 lutego 2005 roku Szymański jest wychowankiem Iłżanki Kazanów, z której w sezonie 2017/18 trafił do Akademii Radomiaka. Tam 22 sierpnia 2020 roku zadebiutował w pierwszym zespole w meczu pucharowym z Miedzią Legnica. Wszedł na boisko w 72. minucie.

Grał także w drugim zespole Radomiaka – w pięciu meczach tej drużyny strzelił dwie bramki. Występował również w zespole juniorów (2005), który rywalizował w lidze wojewódzkiej.

Jego talentem szybko zainteresowała się Arka, chcąc pozyskać go do zespołu juniorów starszych i licząc na szybki rozwój, włączyć zawodnika do kadry pierwszego zespołu. Tak Szymański w połowie 2021 roku trafił do Gdyni, podpisując kontrakt ważny do 30 czerwca 2024.

Do dzisiaj ma na koncie 38 gier w zespole Arki CLJ U18. W pierwszym sezonie swoich występów w Gdyni sięgnął z drużyną po wicemistrzostwo Polski. Obecne rozgrywki CLJ U19 to 21 meczów i 12 goli, co czyni go aktualnym liderem strzelców CLJ. W tym sezonie występował także w zespole czwartoligowych rezerw. Rozegrał w nich w sumie sześć meczów, w których zdobył pięć goli i zapisał dwie asysty.

Wysoka forma zaowocowała debiutem w pierwszym zespole żółto-niebieskim. Szymański wyszedł na boisko w 89. minucie ostatniego meczu ze Skrą Częstochowa. Regularnie powoływany był do młodzieżowych reprezentacji Polski U15 i U16, a ostatnio także do reprezentacji do lat 17.

Obecna umowa utalentowanego młodzieżowca miała obowiązywać jeszcze przez rok. Nowy kontrakt ważny zaś będzie do 30 czerwca 2026.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Arki Gdynia

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.