Od 30 maja można rozgrywać mecze sparingowe w piłce amatorskiej

Obowiązujące od dziś zasady w zakresie sportu znoszą dotychczasowe limity osób korzystających z boiska. Zwiększenie liczby osób do 150 i zniesienie zakazów organizacji współzawodnictwa pozwala też na rozgrywanie meczów sparingowych.

Dyskusje, które toczyły się od jakiegoś czasu na temat meczów sparingowych zespołów z Niższych Lig, można uznać za zakończone. Od dziś (30 maja) można rozgrywać mecze sparingowe, oczywiście bez udziału kibiców.

Jest to kolejny etap odmrażania polskiego sportu.

W życie wchodzą też kolejne rozporządzenia.

Zawodnicy do tej pory nie mogli korzystać z szatni, ale wraz z nowym rozporządzeniem, które wchodzi w życie od dzisiaj, gospodarze obiektów mogą je otworzyć. Oznacza to, że zawodnik po przyjściu na trening będzie mógł już w spokoju skorzystać z klubowych obiektów, aby się przebrać i nie musi przyjeżdżać gotowym na trening. Oczywiście w tych miejscach trzeba zachować cały czas wszystkie środki ostrożności.
Co to oznacza w praktyce? Zgodnie z rozporządzeniem gospodarz obiektu jest zobowiązany do dezynfekcji szatni i węzłów sanitarnych. Ponadto ma w obowiązku zapewnić środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Uczestnicy cały czas muszą dezynfekować ręce po wejściu na obiekt i kiedy będą z niego schodzili. Cały czas musi być utrzymana 15-minutowa przerwa pomiędzy grupami treningowymi.
Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.