Odra Opole rozstała się ze szkoleniowcem pierwszego zespołu

Władze Odry Opole podjęły w poniedziałek decyzję o odwołaniu Piotra Plewni z funkcji trenera pierwszej drużyny.

Decyzja władz klubu nie jest zaskakująca. Przedostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi, to wynik dużo poniżej oczekiwań. W 14. meczach ligowych opolanie zdobyli zaledwie 11 punktów. Niedzielna porażka w Rzeszowie ze Stalą 2:4 tylko przyspieszyła decyzję zarządu Odry Opole.

Na stronie internetowej klubu pojawił się komunikat o następującej treści:

„Decyzją Zarządu OKS Odra Opole S.A., Piotr Plewnia w dniu dzisiejszym przestał pełnić funkcję trenera pierwszego Zespołu. Do momentu wskazania nowego trenera pierwszej drużyny, zespół będzie trenować pod wodzą dotychczasowych asystentów.

Wartością najwyższą dla nas wszystkich jest dobro Odry Opole, a ostatnie niezadowalające wyniki pierwszej drużyny będące pochodną wielu czynników, zmuszają nas do wprowadzenia zmian, w poszukiwaniu nowego impulsu.

Piotr Plewnia był samodzielnie trenerem pierwszej drużyny od 580 dni. To Okaesiak z krwi i kości, który w sztabie trenerskim naszego Klubu pracował nieprzerwanie od grudnia 2013 roku. W ubiegłym sezonie pod wodzą Piotra Plewni Odra osiągnęła najlepszy wynik sportowy od ponad 20 lat, kończąc na 5. miejscu w tabeli Fortuna 1. Liga, co dało Klubowi możliwość gry w barażach.

Dziękujemy bardzo za niewątpliwy wkład w rozwój naszego Klubu i życzymy kolejnych sukcesów w dalszej karierze trenerskiej, w tym m.in uzyskania licencji UEFA Pro.

Trenerze, nie mówimy do widzenia, mówimy do zobaczenia!

Ze sztabu szkoleniowego odchodzi również trener mentalny Ewa Stellmach oraz trener bramkarzy Adama Kania, który pozostaje w Klubie, jako pracownik Akademii.
Dziękujemy za współpracę!”

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.