Pierwsza kolejka wrocławskiej B-klasy nie dla Zorzy Wilkszyn. Kontuzja bramkarza, gracz z pola między słupkami

Długo oczekiwane rozpoczęcie rozgrywek VIII grupy wrocławskiej B-klasy, nie wypadło najlepiej dla Zorzy Wilkszyn. Zespół poniósł porażkę na własnym boisku z drużyną Błękitnych Chwalimierz.

Zorza Wilkszyn jest klubem, który często gościł w moich publikacjach jakiś czas temu. Teraz z satysfakcją mogę napisać, że będzie się znów pojawiał na łamach GF. Pierwsza relacja po dłuższej przerwie, niestety nie jest zbyt radosna dla kibiców Zorzy. Sezon 2020/2021 zespół rozpoczął od porażki. O meczu z Błękitnymi opowiedział Łukasz Dubiński. Zapraszam.

Miniony weekend przyniósł nam długo wyczekiwany start sezonu 2020/2021 Wrocławskiej B klasy w grupie VIII, gdzie w pierwszej kolejce Zorza Wilkszyn podejmowała na własnym boisku drużynę Błękitnych Chwalimierz.

Niedzielne spotkanie w którym pierwszy gwizdek zabrzmiał o godzinie 17:00 śledziła spora grupa kibiców miejscowej Zorzy, ale na trybunach była również obecna liczna grupa kibiców Błękitnych Chwalimierz.

Po tak długiej przerwie od potyczek ligowych żadna z drużyn nie mogła być spokojna o losy tego spotkania. Zarówno Zorza jak i Błękitni testowali się nawzajem i szukali swoich słabych stron, aby otworzyć to spotkanie. Jako pierwsi drogę do bramki znaleźli Błękitni, którzy na sześć minut przed końcem pierwszej połowy wyszli na prowadzenie i bramkarz Zorzy zmuszony był do wyciągnięcia piłki z siatki.

Druga połowa nie rozpoczęła się po myśli graczy z Wilkszyna, gdyż kontuzji nabawił się bramkarz i pomiędzy słupkami musiał pojawić się gracz z pola. Błękitni potrzebowali jedynie czterech minut drugiej połowy, aby wyjść na dwubramkowe prowadzenie, a kolejnych pięciu minut do strzelenia trzeciej bramki. Szeroka ławka zespołu z Chwalimierza przyniosła aż sześć zmian. Świeża krew na boisku pomogła Błękitnym, ponieważ w 84 minucie prowadzili już czterema bramkami, po bramce zawodnika rezerwowego. Końcówka meczu przyniosła chaos pod bramką drużyny z Chwalimierza i graczom Zorzy udało się strzelić honorową bramkę w 90 minucie.

Zorza Wilkszyn – Błękitni Chwalimierz 1:4 ( 0:1 )

Bramka dla Zorzy: Patryk Kędziora 90’

Gracze oraz zarząd Zorzy Wilkszyn dziękują kibicom, którzy dopingowali drużynę w tej kolejce, dziękują również przeciwnikom za sportową rywalizację i serdecznie zapraszają na następną, drugą kolejkę w której Zorza Wilkszyn zmierzy się w niedzielę 30 sierpnia 2020 o godz. 17:00 na obiekcie w Wilkszynie z drużyną Zjednoczeni Łowęcice.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn.