fbpx

Pierwszy mecz Gromnika Kuropatnik po reaktywacji. „Jeszcze kilka miesięcy temu nikt by w to nie uwierzył”

Reaktywowany zespół Gromnika Kuropatnik, o którym nie tak dawno pisałem, rozegrał pierwszy mecz po powrocie na piłkarską mapę.

Gromnik Kuropatnik to amatorski klub z Dolnego Śląska, mający swoją siedzibę w gminie Strzelin. Zespół występował w rozgrywkach wrocławskich Niższych Lig (Klasa A i B). Niestety, w 2022 roku klub zniknął z piłkarskiej mapy. Teraz wraca do żywych. O Gromniku pisałem jakiś czas temu, artykuł znajdziecie klikając TUTAJ

Klubowi działacze intensywnie ruszyli do realizacji postawionych celów. Trwa kompletowanie kadry drużyny, a w miniony piątek Gromnik rozegrał pierwszy sparing. Podobnych meczów rozgrywa się tysiące w Polsce podczas okresu przygotowawczego. Dla społeczności Kuropatnika był jednak wielkim wydarzeniem i milowym krokiem w nowej historii klubu. Gromnik uległ Orłowi Biały Kościół 2:3, prowadząc nawet w pewnym momencie 2:0. Wynik uzyskany w piątkowe popołudnie zszedł jednak na drugi plan.

– Jeszcze kilka miesięcy temu nikt by w to nie uwierzył. Gromnik powoli się odbudowuje, a na pierwszym sparingu z Orłem Biały Kościół trener Mącki miał do dyspozycji 18-osobową kadrę. Część miała ponad roczny rozbrat z piłką, a część grała ze sobą pierwszy raz – informuje klub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Jak na piątek wieczór i środek wakacji, to trzeba przyznać, że przyjechało nas obserwować sporo kibiców. Część udała się z Kuropatnika na rowerach. Byli ludzie ze Strzelina, Brożca, Kondratowic, Jegłowej, a nawet Przeworna. Projekt „Odbudowa Gromnika” nie przeszedł bez echa w lokalnym środowisku, co nas niezmiernie cieszy – podkreślają działacze Gromnika.

Kadra zespołu wciąż nie jest zamknięta i można spróbować swoich sił na środowych i piątkowych treningach.

– Dołącz do nas i pomóż budować naprawdę fajną drużynę – takim hasłem Gromnik zaprasza chętnych zawodników.

Dodam również, że do 11 sierpnia do godziny 15 trwa konkurs na klubowy herb Gromnika Kuropatnik.

Zachęcam do obserwowania facebookowego profilu Gromnika Kuropatnik. Wkrótce więcej informacji o przygotowaniach tego zespołu do nadchodzącego sezonu szóstej grupy wrocławskiej Klasy B. Pierwszą kolejką zaplanowano na 2-3 września.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.