fbpx

Pierwszy tego typu pomysł w Polsce? Turniej klubów z powiatu płońskiego

Na Mazowszu planowany jest turniej z udziałem dziewięciu zespołów z powiatu płońskiego. Możliwe, że jest to pierwszy tego typu projekt w Polsce.

Inicjatorem pomysłu jest były zawodnik klub Orlęta Baboszewo, który podsunął temat Krystianowi Jobskiemu, organizatorowi wielu podobnych imprez. Zapowiedź imprezy pojawiła się na profilu „GrajzKrystianem”.

Pan Krystian jest bardzo mocno związany z futbolem w powiecie płońskim. Organizowane przez niego imprezy przyciągają wielu kibiców. Osobą Krystiana Jobskiego zainteresował się portal „Łączy Nas Piłka”, któy w grudniu ubiegłego roku obszernie relacjonował Mikołajkowy Turniej organizowany przez Jobskiego.

Oczywiście jak chyba każdy grałem kiedyś w piłkę. W 2012 roku rozpadła się Tęcza Płońsk, próbowałem jeszcze w kilku okolicznych klubach, ale w końcu dałem sobie spokój. Od piłki się jednak nie odwróciłem, zacząłem organizować turnieje osiedlowe. Często miałem wtedy problemy ze zorganizowaniem sędziów, więc poszedłem na kurs sędziowski, by być zależnym tylko od siebie. Moja przygoda z gwizdkiem trwała trochę ponad rok, ale nie czułem się w tej roli najlepiej i postanowiłem inaczej spędzać weekendy. Zacząłem współpracę z Radiem Płońsk, później związałem się z portalem plonskwsieci.pl. Cały czas byłem przy sporcie, ale na jakiś czas przestałem organizować imprezy. Wróciłem, gdy z szefem radia stwierdziliśmy, że fajnie byłoby zrobić coś promującego w całym powiecie piłkę nożną i radio jednocześnie – mówił Krystian Jobski, cytowany przez Łączy Nas Piłka”.

Całość publikacji znajdziecie TUTAJ.

Krystian Jobski skontaktował się wczoraj ze mną, gdyż w pierwotnej wersji publikacji wkradło się kilka nieścisłości.

W powiecie płońskim funkcjonują po trzy kluby z ligi okręgowej, A-klasy oraz B-klasy. Wszystkie wyraziły chęć udziały w projekcie. Chcę sprostować informację o tym, że ma to być impreza w formie ligowej. Otóż nie. Planujemy przeprowadzić losowanie, w którym rozstawimy trzy zespoły A-klasowe, a następnie zostaną dokoptowane do nich po jednej drużynie z ligi okręgowej i B-klasy. Chcemy przeprowadzić trzy turnieje na boiskach właśnie klubów z A-klasy, czyli w Sochocinie, Karolinowie i Baboszewie – wyjaśnia Krystian Jobski.

Każdy miniturniej będzie przeprowadzony w następującej formie: Trzy grupy po trzy zespoły, które grają ze sobą systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup plus najlepszy team z drugiego miejsca wchodzą do fazy półfinałowej. I potem jak w każdym podobnym systemie, mecz o III miejsce i spotkanie finałowe – dodaje organizator imprezy.

Nie jest prawdą, że wystartujemy w pierwszy weekend czerwca. Czekamy na decyzję rządu, która pozwoli na organizację imprez powyżej 50 osób. Przewiduję, że organizowany przeze mnie turniej będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Dlatego nie chcę mieć problemów i muszę dostosować się do regulacji związanych z organizowaniem tego rodzaju przedsięwzięć – podkreśla Krystian Jobski.

Pomysł ze zorganizowaniem Ligi Powiatowej jest jak najbardziej „na tak”. Z pewnością znajdą się sceptycy, którzy wytkną, że obecnie nie ma zgody na rozgrywanie meczów sparingów itd. itd. Uważam jednak, że w czerwcu możemy się już znajdować w całkowicie odmiennej, korzystniejszej sytuacji do rozgrywania spotkań. Projekt zespołów z powiatu płońskiego jest godny do naśladowania również w innych częściach futbolowej mapy.

******

Informację o planowanych rozgrywkach zamieścił również na Twitterze Kacper Sokołowski, znany ze swojej grounhopperskiej pasji.

Dla spragnionych futbolu: Niebawem na Mazowszu ruszy liga dziewięciu drużyn z powiatu płońskiego. Inicjatorami Orlęta Baboszewo. Pierwszy mecz w Karolinowie. Więcej informacji wkrótce – napisał Kacper Sokołowski.

– Inicjatywa organizacji ligi powiatowej wypłynęła od działaczy – a mówiąc konkretniej, jednego działacza, byłego zawodnika zespołu Orlęta Baboszewo. Po konsultacjach z resztą klubów powiatu płońskiego zdecydowano się na organizację mikrorozgrywek. Jest dziewięć drużyn – od B-klasy po ligę okręgową. Mecze mają być rozgrywane na neutralnych boiskach, ale i to jest kwestią dogadania bliżej terminu rozgrywek.  Na chwilę obecną potwierdzono jedynie boisko w  Karolinowie. Całość ma też na celu promocję powiatu płońskiego oraz jego futbolu. To dość silny punkt na mapie sportowego Mazowsza. To ambitny projekt, ale jak najbardziej wykonalny. Cieszy mnie, jako obserwatora niższych lig, pełna zgoda klubów, piłkarzy oraz władz. Śmiem twierdzić, że to pierwszy taki projekt w Polsce – mówi groundhopper w rozmowie z Galaktycznym.

Trzymam kciuki za powodzenie projektu i będę mu bardzo mocno kibicował. Więcej informacji już wkrótce.

******

Zapraszam do obserwowania profilu organizatora imprezy.

Link do Facebooka https://tiny.pl/77qsq

Instagram https://tiny.pl/77qs7

Zachęcam również do odwiedzenie mediów społecznościowych Kacpra Sokołowskiego.

https://www.instagram.com/bikiniarz/

https://twitter.com/Bikiniarz

Grzegorz Sawicki

Fot: pociagdofutbolu.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.