Pierwszy z zaległych meczów Wisły Puławy na plus

Wisła Puławy w środowym meczu czwartej grupy III ligi pokonała Wisłokę Dębica 4:0. Lider tabeli nie zatrzymuje się w swoim marszu po awans. Poniżej relacja ze spotkania przygotowana i przesłana przez Biuro Prasowe klubu z Puław.

Zawody odbywały się w obfitym deszczu, na śliskiej murawie. Pierwsze minuty to odważna męska gra. Żaden z zawodników nie odstawiał nogi i szybko Pani Anna Adamska sięgnęła po pierwszy żółty kartonik, który obejrzał Patryk Zygmunt. W 10. minucie wiślacy skontrowali rywali. Emil Drozdowicz zagrał w pole karne do Łukasza Kacprzyckiego, a ten pewnym strzałem w długi róg otworzył wynik meczu. Chwilę później ładnie uderzył z dystansu Paluchowski, jednak dobrze interweniował Mrózek. Wisłoka próbowała konstruować atak pozycyjny, ale uważnie w obronie grali wiślacy. W 35. minucie zadali drugi cios. Z lewej strony dośrodkował Łukasz Kacprzycki, a tuż przed linią końcową w ekwilibristyczny sposób piłkę do siatki skierował Bartłomiej Bartosiak.

Początek drugiej połowy to koniec emocji. Wprowadzony w przerwie Kamiński dwukrotnie w ciągu dwóch minut obejrzał żółty kartonik i musiał opuścić boisko. Wisłoka skupiła się na defensywie, ale dość szybko straciła trzeciego gola. Dośrodkowywał Krystian Puton, a główką bramkę zdobył Emil Drozdowicz. W kolejnych minutach puławianie mogli podwyższyć prowadzenie, ale brakowało precyzji Kacprzyckiemu i Drozdowiczowi. W 77. minucie z dobrej strony pokazał się Krystian Puton, który przejął piłkę przy linii bocznej, następnie zbiegł do środka i huknął w okienko bramki Wisłoki ustalając wynik meczu.

Już w sobotę Wisła zagra w Nowym Targu z tamtejszym Podhalem. Zespół z Puław z dorobkiem 77 punktów prowadzi w tabeli czwartej grupy III ligi. Przewaga nad wiceliderem Sokołem Sieniawa wynosi już 15 „oczek”. Link do tabeli TUTAJ

WISŁA PUŁAWY 4:0 (2:0) WISŁOKA DĘBICA