Piłkarze lidera Ekstraklasy wrócili do treningów

W środowe południe zawodnicy Śląska Wrocław odbyli pierwszy drużynowy trening w 2024 roku. Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęły się od intensywnych zajęć na boisku przy ulicy Racławickiej.

Zawodnicy i sztab szkoleniowy najpierw spotkali się na stadionie przy ul. Oporowskiej, a następnie udali się na boisko ze sztuczną płytą przy ul. Racławickiej. Zmiana miejsca przeprowadzenia treningu wynikała oczywiście z warunków atmosferycznych i panujących od kilku dni we Wrocławiu bardzo niskich temperatur. Na zajęciach nieobecnych było trzech zawodników. Wkrótce do trenujących dołączą Patrick Olsen, Lewuis Pena oraz Kenneth Zohore. Olsen i Pena otrzymali zgodę na późniejsze rozpoczęcie treningów ze względu na zawirowania związane z transportem (odpowiednio z Wenezueli oraz Danii), a Zohore z powodu narodzin dziecka.

Podczas mroźnego treningu nie brakowało uśmiechu. Zawodnicy najpierw przywitali się z obecnymi na zajęciach przedstawicielami mediów, a następnie zabrali się za szlifowanie formy.

– Bardzo tęskniłem za całą naszą ekipą. Za tą atmosferą i żartami, które pojawiają się na treningach. Cieszę się, że znów jestem z drużyną – mówi Aleks Petkov.

– Po przerwie zimowej zawsze trochę się tęskni za piłką. Wiemy, że przed nami ciężki okres przygotowawczy, który chcemy dobrze przepracować, by być gotowym na pierwszy mecz – podkreśla Martin Konczkowski.

Zawodników WKS-u czekają intensywne dni. Podopieczni Jacka Magiery będą trenować w czwartek, piątek i sobotę. Następnie drużynę czeka wyjazd do Chorwacji na obóz przygotowawczy.

– Spotkaliśmy się dzisiaj pierwszy raz po przerwie i widać uśmiechy oraz dobre nastroje. Czuć, że ta drużyna tęskniła za sobą. Przed nami obóz w Chorwacji, do tego czasu jeszcze chwila we Wrocławiu – mówi Tomasz Łuczywek.

– Przez te parę dni we Wrocławiu skupimy się przede wszystkim na wprowadzeniu zawodników do treningu. Najważniejsze żeby wszyscy byli zdrowi na obóz. Jutro mamy testy wydolnościowe, które pokażą w jakim momencie treningu są nasi zawodnicy. Będziemy odpowiednio reagować na obozie, żebyśmy byli jak najlepiej przygotowani do meczów – dodaje drugi trener Wojskowych.

W środę mieliśmy też kilka treningowych debiutów. Wraz z zespołem trenowali Mikołaj Tudruj oraz Rosen Bozhinov. Polak wkrótce podpisze kontrakt z klubem. Bułgar z kolei dołączył do zespołu w ramach testów sportowych na początek przygotowań do rundy wiosennej.

– Cieszę się, że mogłem trenować z takimi zawodnikami, po prostu – dla mnie gwiazdami. Dobrze się czułem na treningu, dobrze zostałem przyjęty, teraz przede mną dużo pracy – komentuje Mikołaj Tudruj.

Plan przygotowań Śląska Wrocław do rundy wiosennej:

10-13 stycznia – treningi we Wrocławiu

14-25 stycznia – obóz przygotowawczy w Umag

17 stycznia – mecz sparingowy z Dinamo Zagrzeb

20 stycznia – mecz sparingowy z Hajdukiem Split

23 stycznia – mecz sparingowy z NK Domzale

25-27 stycznia – dwudniowe treningi w Salzburgu

27 stycznia – mecz sparingowy z RB Salzburg

3 lutego – mecz sparingowy z KKS Kalisz (Wrocław)

11 lutego – mecz ligowy z Pogonią Szczecin w PKO BP Ekstraklasie

fot. Adriana Ficek

Źrodło: Biuro Prasowe Śląska Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.