fbpx

Plan wznowienia rozgrywek Ekstraklasy. Kluby będą wracać fazami

„Przegląd Sportowy” zamieścił najważniejsze założenia dokumentu, dzięki którym piłkarze ekstraklasy mają wrócić na boiska.

Dziennikarze „PS” mieli wgląd w dokumenty jakie Ekstraklasa S.A przedstawiła władzom państwowym. Plan powrotu do rozgrywek liczy dziewięć stron.

Zawiera wskazówki dla klubów, jak mają się przygotować do restartu ligi i co robić w przypadku stwierdzenia u kogoś choroby COVID-19. Ujęte są m.in. koszty testów na obecność koronawirusa, którym będą musieli poddać się wszyscy zawodnicy, trenerzy, członkowie sztabów i pracownicy, czyli po 50 osób wskazanych przez każdy klub na specjalnych listach – czytamy na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Po 14 dniach, przed wznowieniem treningów zespołowych, wszystkie osoby z list zgłoszonych do sportowej izolacji będą musiały przejść testy na obecność koronawirusa.

Same przygotowania podzielono na dwie fazy. Pierwsza, mająca trwać 7–21 dni, jest określona jako treningi indywidualne i grupowe. Na początku sportowej izolacji, którą kluby ekstraklasy miały ją rozpocząć w ostatni poniedziałek, zawodnicy mają ćwiczyć w domach. Potem (czas nie został określony) będą mogli zacząć zajęcia w małych, dwuosobowych grupach na boiskach z udziałem jednego trenera – informuje „PS”.

Spotkania będą odbywać się często, możliwe, że każda drużyna będzie grała co trzy dni. Dlatego rozważane jest wprowadzenie dwóch dodatkowych zmian nazwanych sanitarnymi, ale tylko w pierwszych pięciu meczach po wznowieniu rozgrywek – ma to pozwolić uniknąć kontuzji. Sędziowie będą zarządzali dwie 5-minutowe przerwy (w 30. i 75. minucie) przeznaczone na dezynfekcję. W trakcie meczu na stadionie będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia zawodów – czytamy w dalszej części publikacji.

Całość artykułu TUTAJ

Źródło: Przegląd Sportowy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.