fbpx

Podkarpacka kl. okręgowa gr. Jarosław. Zorza Zarzecze, trudna sytuacja klubu

Zorza Zarzecze występująca w podkarpackiej klasie okręgowe (gr. Jarosław) znalazła się w trudnej sytuacji finansowej i organizacyjnej.

Klub w połowie grudnia, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o rezygnacji ze stanowiska prezesa, Bogdana Pałysa. W oświadczeniu ustępującego działacza czytamy m.in.:

Minęło 8 lat jak objąłem klub Zorza w Zarzeczu, okres ten przepracowałem dla mojej miejscowości bardzo intensywnie. Trzy awanse do ligi okręgowej  mówią o intensywności pracy całego zarządu klubu. Niestety ze względu na charakter pracy służbowej jaką wykonuję, jestem zmuszony zrezygnować ze stanowiska prezesa klubu Zorza Zarzecze. Drużyna ma dużą szansę w rundzie wiosennej powalczyć o utrzymanie w lidze okręgowej, jeśli będzie zrozumienie ze stron władz gminy i pomocy zarządu oraz ludzi dobrej woli z naszej miejscowości.

Całość wypowiedzi pod linkiem https://tiny.pl/t2z1j.

Klub opuścił również trener zespołu, Bogusław Sierżęga.

******

Trzeciego stycznia odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział: wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury, sołtys Wojciech Wlazełek, Radna Rady Gminy Zarzecze Katarzyna Balawender oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Łukasz Laska. Ostatni z wymienionych przedstawił plan poprawy sytuacji organizacyjno – finansowej.

W czasie spotkania ustalone zostały kwestie dalszej działalnosci klubu. Przedstawione zostały jasne zasady organizacyjno – finansowe. Podjęta została decyzja o zwołaniu Walnego Zebrania Członków celem wyboru nowego zarządu. Została również złożona przez większość zawodników deklaracja odnośnie dalszej gry w naszym zespole – informuje klub za pośrednictwem facebooka.

Przedstawiciele Zorzy Zarzecze są zdania, że jeszcze nie wszystko stracone i klub nie zniknie z piłkarskiej mapy Polski.

Sytuacja finansowa naszego klubu jest beznadziejna, jednak dzisiejsze spotkanie napawa optymizmem, którego ostatnimi czasy brakowało. Cieszy fakt, iż potrafimy w ciężkich chwilach się zjednoczyć i działać.

******

Rundę jesienną zespół Zorzy zakończył na 14. miejscu z dorobkiem 13. punktów. Drużyna z Zarzecza odniosła trzy zwycięstwa, zanotowała cztery remisy i poniosła osiem porażek. Bilans bramkowy 23-34.

Ze swojej strony wyrażam nadzieję, że zespół przystąpi do rundy wiosennej i skutecznie rywalizować będzie o utrzymanie w klasie okręgowej.

Zachęcam do odwiedzania mediów społecznościowych oraz strony internetowej klubu.

https://www.facebook.com/lkszorzazarzecze/

http://lkszorzazarzecze.futbolowo.pl

Grzegorz Sawicki

 

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.