Polonia Venlo przewodzi ligowej stawce (Wideo)

Polonia Venlo po zwycięstwie 4:0 z zespołem Wittenhorst pozostaje liderem tabeli holenderskiej ligi 4de klasse.

Nasi piłkarze dobrze rozpoczęli to spotkanie i zdecydowanie przeważali w pierwszych 20 minutach, ale nie potrafili udokumentować tej przewagi. Później jednak to goście zaczęli czuć się pewniej na naszym obiekcie i mocniej nacisnęli na podopiecznych Jakuba Kozyry, którzy gdzieś zgubili swój rytm. Goście kilkukrotnie przeprowadzali groźne akcje, ale ich strzały były blokowane przez piłkarzy Polonii Venlo bądź kończyły obok bramki – czytamy na facebookowym profilu polonijnego klubu.

W 36 minucie do rzutu wolnego podszedł Mateusz Czapla i wrzucił w pole karne, do piłki doszedł Adrian Olczak i pewnym strzałem dał Polonii prowadzenie, które utrzymało się do przerwy. W 75minucie Kamil Remiszewski obsłużył idealnym podaniem Łukasza Taciucha który oddając strzał z główki trafił w poprzeczkę, poprawka była jednak bardziej celna i mieliśmy już 2:0. Dwie minuty później Adrian Olczak wykorzystał błąd obrońcy i odbierając mu piłkę zdobył drugą swoją bramkę w tym spotkaniu. W 81 minucie Adrian Olczak zagrał idealną piłkę w pole karne i Michał Grzywacz mógł cieszyć się z debiutanckiej bramki w tym sezonie – informuje klub w dalszej części relacji.

Po niedzielnym zwycięstwie Polonia Venlo jest liderem rozgrywek z dorobkiem 6 punktów. W kolejnym meczu zespół zmierzy się na wyjeździe z V.V. Reuver – zajmującym ostatnią pozycję w tabeli. Spotkanie znalazło się w zestawie II kolejki „Galaktycznej Ligi Typerów”. Więcej szczegółów TUTAJ

Polonia Venlo – Wittenhorst 4:0 (1:0)

Bramki: Olczak 36′, 77′, Taciuch 75′, Grzywacz 81′