Polonia Warszawa wypożyczyła napastnika z czołowego klubu pierwszej ligi

Grzegorz Aftyka na zasadzie transferu czasowego przenosi się z Puszczy Niepołomice do występującej w II lidze Polonii Warszawa.

Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku. 

24-letni Grzegorz Aftyka związany jest z Puszczą Niepołomice od 1 lipca 2021 roku. W trwającym sezonie wystąpił w 6 spotkaniach (5 w ramach Fortuna Pierwsza Liga i jedno w ramach rozgrywek Fortuna Pucharu Polski). Łącznie na boisku spędził 226 minut.

Nowy wahadłowy Polonii to wychowanek młodzieżowych zespołów Legii Warszawa. Był częścią zespołu, który wygrał Centralną Ligę Juniorów. Jako senior występował w rezerwach Legii, Wigrach Suwałki oraz Puszczy Niepołomice.

Łącznie ma na koncie 58 spotkań na zapleczu Ekstraklasy, w których zdobył jedną bramkę i miał osiem asyst.

– Jestem wdzięczny za możliwość gry w klubie z takimi tradycjami jak Polonia Warszawa. Każdą minutę treningu i meczu wykorzystam na to, żeby przekonać do siebie nie tylko trenera, ale też Was, kibiców. Chcę pokazać swoją ambicję i profesjonalizm. Wszystko po to, żebyśmy na koniec sezonu na pytanie „Gdzie jest Polonia?” mogli wspólnie odpowiedzieć, że jest w Fortuna 1. Lidze. Dziękuję za szansę i obiecuję, że dołożę wszelkich starań, żebyśmy mogli razem cieszyć się z awansu – mówi Grzegorz Aftyka.

Polonia Warszawa zajmuje trzecie miejsce w tabeli eWinner 2 Ligi ze stratą zaledwie czterech „oczek” do prowadzącej Kotwicy Kołobrzeg.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.