Polska zorganizuje kolejny wielki turniej?

Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił kandydaturę Polski do organizacji finałów mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku. Specjalny klip, który promuje starania Polski o organizację turnieju, został zaprezentowany podczas poniedziałkowej Gali Ekstraklasy.

„Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił kandydaturę federacji do organizacji mistrzostw Europy kobiet, zaplanowanych na 2025 rok. W turnieju finałowym weźmie udział 16 drużyn, które rozegrają w sumie 31 spotkań (24 mecze grupowe, cztery ćwierćfinały, dwa półfinały oraz finał). Tytuł mistrzyń Europy dzierżą obecnie Holenderki, natomiast kolejna edycja turnieju odbędzie się w 2022 roku na boiskach w Anglii. Za proces konsultacji, przygotowania i złożenia aplikacji konkursowej odpowiada zespół projektowy w ramach Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN. Komórka będzie organizowała współpracę z miastami, operatorami stadionów, właścicielami boisk treningowych i hoteli oraz zarządcami lotnisk. Do jej zadań będzie należeć również współpraca z Ministerstwem Sportu i Turystyki w zakresie przygotowania listów potwierdzających, listów zaangażowania i gwarancji rządowych, dotyczących aplikacji konkursowej. Wsparcie przy działaniach zmierzających do organizacji przez Polskę mistrzostw Europy kobiet zadeklarował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Starania o organizację finałów mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku wpisują się w szerszą strategię rozwoju i promocji piłki kobiecej, którą opracowuje Polski Związek Piłki Nożnej” – czytamy na Laczynaspilka.pl.

Kontrkandydatami Polskiego Związku Piłki Nożnej w ubieganiu się o miano gospodarza turnieju finałowego są Francja, Szwajcaria z Liechtenstein, Ukraina oraz zbiorcza kandydatura Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii.

Gospodarza Euro 2025 kobiet poznamy 7 grudnia 2022 roku.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.