Polski brylancik zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii

Michał Żuk zdecydował się na grę w reprezentacji Hiszpanii. W sobotę w drużynie U15 w jej barwach zmierzył się z Polską.

Michał Żuk od dawna jest uznawany za wielki talent. W wieku 7 lat trafił do słynnej akademii FC Barcelony – La Masii. W ubiegłym roku jego rodzice zdecydowali się na powrót do Polski i Michał wraz z bratem Miłoszem (Girona) występował w juniorskim zespole Pogoni Szczecin. Ostatnio rodzina Żuków podjęła decyzję o ponownym zamieszkaniu w Hiszpanii. Obaj bracia reprezentują barwy Barcelony. 14-letni Michał występuje w zespole Cadete B. Dwa lata młodszy Miłosz, były zawodnik Girony, gra w Infantil A.

We wrześniu Michał Żuk otrzymał powołanie do młodzieżowej kadry Hiszpanii. I je przyjął. Jego ojciec za sytuację częściowo obwiniał PZPN. Zarzucał federacji brak zainteresowania jego synem.

– Istotne jest, aby był choćby minimalny kontakt z zawodnikiem, zbudowanie relacji z rodziną i aby dany związek poważnie cię traktował. Najważniejsze jest jednak, żeby dostać zaproszenie na zgrupowanie kadr, a nie na jakiś obóz, żeby było choćby minimalne zainteresowanie ze strony związku – mówił na łamach „Przeglądu Sportowego” jego ojciec Mariusz Żuk.

PZPN 1,5 roku temu powołał Michała Żuka na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów – czyli obozu, którego celem jest selekcja młodych talentów. Ojciec piłkarza odrzucił jednak tę propozycję, argumentując to zbliżającymi się egzaminami ósmoklasisty. Zaskakująca była reakcja związku. Według Mariusza Żuka federacja nie dzwoniła do niego od tamtego czasu.

Już wcześniej czytając wpisy Michała w mediach społecznościowych, można było stwierdzić, że młodziutki piłkarz marzy jednak o występach w narodowych barwach Hiszpanii.

Marzenie się spełniło. W sobotę na zakończenie turnieju UEFA Development, który odbywał się w Kętrzynie i Biskupcu, reprezentacja Polski U-15 mierzyła się z kadrą Hiszpanii. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, ale w rzutach karnych lepsi okazali się młodzi zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego. W tym spotkaniu w wyjściowym składzie ekipy z Półwyspu Iberyjskiego zobaczyliśmy Michała Żuka.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.