Porażka Portowca Gdańsk. „Pracujemy dalej, bo nie gramy złej piłki, tylko brakuje nam kropki nad i”

Portowiec Gdańsk bez punktów w meczu z GTS Rotmanka. Podopieczni Michała Tomasikiewicza doznali bolesnej porażki 1:5.

Portowiec Gdańsk niestety doznał kolejnej porażki. Tym razem musiał uznać wyższość GTS-u Rotmanka. Zespół Michała Tomasikiewicza do przerwy przegrywał tylko 0:1. Druga połowa to jednak przewaga gospodarzy, którzy zdobyli aż cztery bramki.

W pierwszej połowie byliśmy stroną przeważającą stawiając wysoki pressing i zmuszając rywala do błędów i udawało się to, natomiast gospodarze strzelili bramkę po stałym fragmencie wygrywając główkę w polu karnym.  Początkowo sędzia pokazał spalonego, ale zmienił decyzję. Szukaliśmy swoich sytuacji, lecz nie wychodziło, ponieważ zabrakło dobrej decyzji z przodu – mówi Galaktycznemu szkoleniowiec Portowca.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga zespołu Rotmanki, który strzelał kolejne bramki, a my przegrywaliśmy proste pojedynki. Brakuje nam dojrzałości piłkarskiej i lepszego utrzymania się przy piłce, bo za łatwo da się nam ją zabrać. Z zespołu po raz kolejny wypadli zawodnicy z pierwszej jedenastki. Łukasz Narloch czuje duży dyskomfort pod kolanem i już drugi raz nie mogliśmy skorzystać z jego usług, do tego wypadli Gapiński i Puto, którzy nie mogli zagrać w meczu z przyczyn osobistych. Pracujemy dalej, bo nie gramy złej piłki, tylko brakuje nam kropki nad i. Liczę na cierpliwość i pracę zespołu ku lepszemu – podkreśla Michał Tomasikiewicz.

Zespół Portowca Gdańsk potrzebuje punktów jak sucha gleba deszczu. Sytuacja w tabeli jest nie do pozazdroszczenia. Zaledwie siedem zdobytych „oczek” i 11 miejsce nie nastrajają optymistycznie przed dalszą częścią sezonu. Szkoleniowiec, jak słyszymy, wierzy mocno w swój młody zespół.

W kolejnym spotkaniu drugiej grupy gdańskiej A-klasy Portowiec na własnym boisku spotka się z Sokołem Ełganowo.

GTS Rotmanka – Portowiec Gdańsk 5:1 (1:0)

Bramki: Wojtkun dwie, Jasik, Kuźniarski, Kozak – Przewodowski

Skład GTS: Proszowski – Boroń, Jasik, Stęplewski, Ignatowicz (Golędzik) – Mikulski (Wojtkun), Kotowski – Drelich (Góra), Krużewski (Michalkiewicz), Kinecki (Kozak) – Kuźniarski

Skład Portowca: Kler – Buda, Tomasikiewicz, Maciuński(Raczkowski) – Dziedziewicz, Drozdowski(C), Łaszczyk, Lejman, Serwatka – Perkowski(Przewodowski), Marcinowski(Ł.Warsiński)

Portowiec Gdańsk współpracuje z portalem GF i jest objęty patronatem medialnym.