Ranking popularności drużyn E-sportowych występujących w trzech ligach FIFA21

Paweł Danielak, prezes klubu MKS Szczawno-Zdrój i założyciel sekcji e-sportowej Mineralni E-sports Team, przygotował dla Was ranking popularności profili na Facebooku wszystkich drużyn e-sportowych występujących w 3 ligach wirtualnych klubów 11vs11 FIFA21. W rankingu biorą więc udział drużyny z lig: Super Liga (1 liga), Extra Liga (2 liga), BePro Liga (3 liga).

Stan na 2 kwietnia 2021

36. Arrow Esport 151
37. FuN Gamers 130
38. EsMagicPhoenix 119
39. Tylko Kiwamy FC 61
40. FC Mazur 55
41. Devilpage EFC 31
42. Los Menelos 27

Jak widać zainteresowanie kibiców rywalizacją na e-sportowych boiskach jest dość spore. Ranking otwiera drużyna e-sportowa XPG Invicta z 8593 polubieniami swojej strony. Na drugim miejscu znalazła się drużyna e-sportowa Arki Gdynia z 4553 polubieniami, a na ostatnim stopniu podium uplasowała się drużyna MarsoniX z 3513 polubieniami. Zespół e-sportowy ze Szczawna-Zdroju znalazł się na 22 pozycji na 42 zespoły biorące udział w zestawieniu.

Jak podkreśla prezes MKS-u, warto budować społeczność wokół swojej drużyny, bowiem przekłada się to potem na zainteresowanie ze strony sponsorów, które w e-sporcie jest coraz to większe. Jak by nie patrzyć, konto drużyny jest też doskonałym źródłem przekazywania informacji, a co za tym idzie promowania partnerów, sponsorów i ich usług.

Paweł zachęca również kluby piłkarskie do pójścia drogą MKS-u i założenie drużyny e-sportowej i zgłoszenie się do Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów.

Na początek, dużo łatwiej porozumieć się z jakąś istniejącą drużyną, aby reprezentowała barwy Waszego klubu, niż budowanie drużyny od podstaw. W naszym przypadku zajął się tym od podstaw nasz kapitan Krzysiek Duma, który jak widać, wywiązał się z tego zadania wyśmienicie. Niestety, jest to czasochłonna praca i nie każdy może sobie na to pozwolić. Zbudowanie składu, regularne treningi, umawianie sparingów, monitorowanie środowiska wirtualnych klubów, odprawy przedmeczowe, analizy, grafiki, itd. pożera wiele czasu, więc dobrze jest mieć w ekipie kogoś, kto zna się na rzeczy i pociągnie temat – mówi prezes MKS Szczawno-Zdrój.

Super Liga – https://www.facebook.com/PLWKPL

Tabela: https://www.virtualproleague.com/portal/en/championship/11vs11/1349/table?fbclid=IwAR2FAWwuVloInCSHhZdGMX4A0rcwA3NU-5pbSWK3EuH8Cik-2TqwKP2t8a0

Extra Liga – https://www.facebook.com/fvpapoland

Tabela: https://www.virtualproleague.com/portal/en/championship/11vs11/1350/table?fbclid=IwAR2MyQDshNubV6YgBn7yzgFAuQURr0AZyJ39Gnno6by_5R5pT0yuIHWk55E

BePro Liga – https://www.facebook.com/BeproLiga

Tabela: https://www.virtualproleague.com/portal/en/championship/11vs11/1347/table?fbclid=IwAR0K_10kYxY52GoSZvm3mM3obpaXojUefExcysvqB04XV6sMo9azGX508_o Zapraszam także do odwiedzenia i polubienia profilu Mineralni E-sports Team, którzy w dniu wczorajszym wywalczyli awans do Extra Ligi – https://www.facebook.com/MineralniEsportsTeam

***

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.