Remis na własne życzenie. Sokół Hucisko, lidera A-klasy Stalowa Wola II, traci punkty w pierwszym meczu rundy wiosennej (WIDEO)

Piłkarze Sokoła Hucisko swój pierwszy ligowy mecz w 2021 roku rozegrali w Stanach z miejscowym Klubem Sportowym Łęg. W ostatnim czasie rywalizacja obu tych ekip przynosi wiele niesamowitych emocji. Jako pierwsza nasuwa się tutaj sytuacja z listopada 2019 roku, kiedy to Łęg na stadionie w Hucisku do 88. minuty prowadził 2:0 by ostatecznie zremisować 2:2. Tym razem miało być inaczej. Goście z Huciska przystąpili do tej rywalizacji z pozycji lidera A-klasy.

Zawodnicy lidera już w pierwszej wiosennej kolejce musieli walczyć ze sporym osłabieniem kadrowym. Trener Krzysztof Indycki nie mógł skorzystać m. in. z Karola Mączki, Grzegorza Cisło, Ireneusza Stępnia i Pawła Stępnia, co spowodowało, że na ławce rezerwowych klubu z Gminy Leżajsk zasiedli niemal sami młodzieżowcy.

Sytuacja ta nie przeszkodziła jednak w szybkim objęciu prowadzenia przez Sokoła. Już w 3. minucie spotkania po podaniu Bartłomieja Lorysia sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Bartłomiej Kołodziej i ze spokojem minął bramkarza pakując futbolówkę do pustej bramki. Była to już jego 8. bramka w obecnych rozgrywkach i 96 w całej historii swoich występów dla Sokoła, co sprawia, że traci już tylko 3 bramki do lidera wszech czasów klubu z Huciska – Tomasza Stępnia.

Chwilę po strzeleniu bramki mogło być już 2:0 jednak zawodnik Sokoła z odległości 5 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.

W kolejnych minutach Sokół jednak nie dominował, a próby akcji szybko były kończone przez dobrze zorganizowane formacje defensywne gospodarzy. Łęg Stany miał idealną okazję na doprowadzenie do wyrównania lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sokoła nie trafił w światło bramki.

Po zmianie stron Sokół spróbował zmienić obraz gry i narzucić swój styl. Momentami zaczynało to wyglądać coraz lepiej, lecz klarownych sytuacji brakowało. Z każdą minutą mecz zaczął się coraz bardziej zaostrzać. Można było zaobserwować coraz więcej przepychanek i nerwowości. W 79. minucie spotkania stało się to na co gospodarze pracowali. Po błędzie w linii naszej obrony (piłka podskoczyła na mocno wyeksploatowanej murawie) do futbolówki doszedł debiutujący w seniorskiej drużynie Łęgu Stany – Paweł Kozioł i z najbliższej odległości wyrównał wynik spotkania.

Strata bramki mocno pobudziła Sokoła, który za wszelką cenę chciał zadać decydujący cios. W 89. minucie spotkania na pozycję sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Bartłomiej Kołodziej, jednak został on sfaulowany przez obrońcę gospodarzy, który próbował jeszcze dogonić napastnika gości. Efekt… czerwona kartka i rzut wolny z okolicy 18. metra.

Sam stały fragment gry nie przyniósł jednak powodzenia.

W 3. minucie doliczonego czasu gry w polu karnym gospodarzy ponownie znalazł się Kołodziej. Tym razem został sfaulowany przez wracającego obrońcę Łęgu. Przewinienie widzieli wszyscy, łącznie z zawodnikami ekipy ze Stanów. Wszyscy… oprócz arbitra. Sytuacja ta stała się mocną kontrowersją tej rywalizacji, która mogła wypaczyć końcowy wynik rywalizacji.

Łęg Stany – Sokół Hucisko 1:1 (0:1)

Łęg Stany (wyjściowy skład): S. Czernecki – Sz. Błądek, Piotr Kozioł, D. Wdowiak, Sulich, P. Kozioł, M. Kruk, T. Wdowiak, Ryś, J. Kozioł, T. Żak

Z ławki weszli: M. Kruk, M. Kozioł, Paweł Kozioł

Sokół Hucisko: M. Indycki – D. Mołdoch, P. Płachciak, A. Tomaka, S. Stępień (57. D. Loryś), B. Loryś (89. K. Stępień), D. Urban, K. Dec, D. Płachciak, Ł. Stępień, B. Kołodziej

Relacja i foto: Damian Zygmunt (Sokół Hucisko)

******

Sokół wciąż jest z dorobkiem 39 punktów liderem tabeli rozgrywek A-klasy Stalowa Wola II. W kolejnym spotkaniu zawodnicy z Huciska zmierzą się na własnym stadionie z zespołem Dolina-Tanew Wólka Tanewska.

Sokół Hucisko jest klubem objętym patronatem medialnym przez Galaktyczny Futbol.

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.