Reprezentacja Polski do lat 19 pozostaje w grze o awans do Euro. Wygrana w drugim meczu eliminacji

Reprezentacja Polski do lat 19 częściowo zrehabilitowała się za wpadkę w meczu z Macedonią Północną (0:2). Podopieczni Wojciecha Kobeszko w drugim spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy pokonali rówieśników z Kazachstanu 3:0.

Selekcjoner naszego zespołu dokonał aż siedmiu zmian w porównaniu z pierwszym meczem. Polacy atakowali od pierwszego gwizdka arbitra przejmując całkowicie kontrolę nad spotkaniem. W 24. minucie drużyna prowadzona przez Wojciecha Kobeszko zdobyła pierwszą bramkę po strzale Maksymiliana Dziuby.

Kolejnego gola kibice obejrzeli w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się Kacper Śmiglewski.

W 59. minucie Polska podwyższyła prowadzenie. Ponownie Kacper Śmiglewski zachował się przytomnie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dopadł do piłki odbitej po zablokowanym strzale Levisa Pitana i umieścił ją w siatce.

Już w doliczonym czasie była duża szansa na czwartego gola, ale nie wykorzystał jej Kacper Terlecki. Jego strzał z rzutu karnego obronił Miras Richard.

Tym samym Polska ma trzy punkty po dwóch kolejkach i zachowuje szansę na awans do kolejnej fazy eliminacji mistrzostw Europy. Trzecim przeciwnikiem podopiecznych Wojciecha Kobeszko będą Niemcy. Ten mecz zostanie rozegrany we wtorek w Bydgoszczy.

Polska – Kazachstan 3:0 (2:0)
1:0 – Maksymilian Dziuba 24′
2:0 – Kacper Śmiglewski 45′
3:0 – Kacper Śmiglewski 59′

Składy:

Polska: Marcel Mendes-Dudziński – Norbert Barczak, Levis Pitan, Bartosz Tomaszewski, Jakub Lewicki – Marcel Kalemba (60′ Michał Rosiak) – Dawid Drachal (60′ Szymon Bartlewicz), Junior Nsangou (67′ Mateusz Kowalski), Dariusz Stalmach, Maksymilian Dziuba (60′ Kacper Terlecki) – Kacper Śmiglewski (78′ Dawid Tkacz)

Kazachstan: Miras Richard – Bogdan Zacharczenko, Askar Biżan, Doschan Dujsembek, Timur Kurbanow – Abinur Nurjmbet, Żansułtan Muchametchanow (73′ Asłan Gabiden), Mochammed Jensebajew (46′ Ilijas Abil) – Gleb Wałguszew (67′ Dias Umirżak), Artiom Litosz (46′ Bachtiszat Abdullajew), Tamerlan Agimanow (78′ Dinmuchamed Serikuly)

Żółte kartki: Kalemba, Dziuba (Polska) oraz Litosz, Biżan (Kazachstan)

Czerwona kartka: Bachtiszat Abdullajew (Kazachstan) /81′ – za faul/

Sędzia: Helgi Mikael Jonasson (Islandia)