Reprezentacja Polski rozpoczyna dziś rywalizację w mistrzostwach Europy do lat 17

Już dzisiaj o 16:30 czasu polskiego w Izraelu rozpoczną się mistrzostwa Europy do lat 17. Turniej zainaugurują spotkania Włochów z Niemcami (grupa A) oraz Polaków z Francuzami (grupa B). 

Reprezentacja Polski U-17 nie uczestniczyła w rozgrywkach tej rangi od dziesięciu lat.

Młodzi piłkarze ostatnie godziny przed meczem spędzili na zabawach integracyjnych oraz indywidualnych rozmowach z selekcjonerem Dariuszem Gęsiorem i trenerem mentalnym Rafałem Pajnowskim. Uczestniczyli też w oficjalnej sesji zdjęciowej zorganizowanej przez UEFA. W sobotę nasi reprezentanci analizowali również grę Francuzów.

W ekipie „Les Bleus” na wyróżnienie zasługują przede wszystkim obrońcy: Jeanuel Belocian (Rennes) i El Chadaille Bitshiabu (PSG), pomocnik Warren Zaire-Emery (PSG) oraz napastnik Mathys Tel (Rennes). Poza Zaire-Emery’m, urodzonym w roku 2006, wszyscy trzej zaliczyli już debiuty w pierwszych drużynach swoich klubów. 

– Patrzymy głównie na siebie, choć zawsze podkreślamy też, jakie są podstawowe i powtarzalne zachowania rywali. Zwracamy szczególną uwagę na zawodników, którzy potrafią zrobić różnicę na boisku. Analizę oparliśmy na materiałach wideo z meczów Francji podczas Elite Round, którą rozgrywała w marcu i w stosunku do której jej kadra nie zmieniła się zbyt mocno – mówi Dariusz Gęsior, selekcjoner naszej reprezentacji.

Początek meczu grupy B mistrzostw Europy w kategorii do lat 17 pomiędzy Polską i Francją w poniedziałek 16 maja o godzinie 16:30 czasu polskiego. Transmisja na kanale TVP Sport. 

Źródło: Biuro Prasowe Łączy Nas Piłka

Fot. Gol24


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.