RKS Garbarnia Kraków. Wrześniowy mecz 100-lecia z Wisłą Kraków

4 września o godzinie 16:00 na Stadionie przy ul. Rydlówka 23 zostanie rozegrany mecz 100-lecia Garbarni, w którym „Brązowi” zmierzą się z Wisłą Kraków. Pojedynek mistrzów Polski uświetni obchody setnych urodzin klubu.

Garbarnia Kraków to 100 lat historii i tradycji. To wyjątkowy klub o robotniczych korzeniach, wywodzący się z krakowskiego Ludwinowa.

W jubileuszowym pojedynku podopieczni trenera Macieja Musiała zmierzą się z 13-krotnym mistrzem Polski, który w 2021 roku obchodzi Jubileusz 115-lecia istnienia. Biała Gwiazda to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów, który 36 razy zajmował miejsce na podium w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto Wisła Kraków czterokrotnie zdobyła Puchar Polski, raz Puchar Ligi Polskiej oraz Superpuchar Polski.

Sobota 4 września będzie prawdziwym świętem dla całej społeczności Garbarni oraz miasta Krakowa. Oprócz jubileuszowego pojedynku pierwszej drużyny, o godzinie 14:00 odbędzie się mecz oldbojów, w którym „Brązowi” zmierzą się z reprezentacją Krakowa. Będzie to doskonała okazja, aby na zielonej murawie zobaczyć zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali brązowo-białe barwy, a także występowali w krakowskich drużynach.

Tego dnia na murawie zaprezentują się także wszystkie drużyny zrzeszone w Akademii Piłkarskiej Garbarni. Na co dzień w strukturach klubu szlifuje swoje umiejętności ponad 200 młodych adeptów futbolu. Ponadto dla kibiców przewidziane zostały atrakcje oraz konkursy, w których do wygrania będą klubowe pamiątki.

Mecz z okazji Jubileuszu 100-lecia RKS Garbarnia odbędzie się podczas przerwy reprezentacyjnej. Pierwotnie w tym terminie „Brązowi” mieli rozegrać spotkanie 7. kolejki eWinner 2. ligi z Hutnikiem Kraków, lecz drugoligowe derby Krakowa odbędą się we wtorek 7 września.

Harmonogram meczu 100-lecia Garbarni:

14:00 mecz oldbojów: Garbarnia Kraków – Reprezentacja Krakowa
16:00 mecz I drużyny: Garbarnia Kraków – Wisła Kraków

Patronat honorowy nad obchodami Jubileuszu 100-lecia RKS Garbarnia objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Źródło i foto: Biuro prasowe Garbarni Kraków

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.