Sensacja w Sandomierzu. Wieczysta straciła punkty i fotel lidera!

Wieczysta Kraków straciła punkty i fotel lidera czwartej grupy III ligi! Sensację sprawiła Wisła Sandomierz, a bliżej awansu do II ligi jest teraz Stal Stalowa Wola.

Relacja z meczu Gazeta Krakowska:

Zaczęło się zgodnie z planem. Wprawdzie Torres po solowej akcji w 6 min w bramkę jeszcze nie trafił, ale trzy minuty później, po podaniu Hebla z lewej strony, zrobił to Misak. Wieczysta napoczęła sandomierską ekipę. Wydawało się, że kolejny gol dla gości to tylko kwestia czasu.

Gospodarze długo starali się po prostu rozbijać ataki przeciwnika, przetrwać bez następnych strat. A gdy próbowali ruszyć do przodu i wychodziło im to średnio, zostali chamsko zrugani (- Wisła, grać, k… mać!) przez grupkę własnych kibiców, nie za bardzo pewnie ogarniających, z kim tak konkretnie sandomierzanie rywalizują.

Ale wiślaków to nie zdeprymowało. A pięć minut po tych okrzykach doczekali się swojej szansy. I ją wykorzystali! No bo po prostopadłym podaniu Kościółka Kameruńczyk Abate w sytuacji sam na sam pokonał Mikułkę. W 42 min Misak uderzył nad bramkę, w przerwie będący na trybunach Sławomir Peszko przeżył oblężenie kibiców, a kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy naprawdę dogodną okazję miał Bąk – jego strzał głową obronił Czarnogłowski. Potem był rzut rożny, niecelna „główka” Misaka, a kilkadziesiąt sekund później – kolejna udana interwencja 19-letniego bramkarza Wisły.

W 52 min, gdy trafiony piłką w rękę został Chorolskij, sędzia nakazał grać, piłkarze Wieczystej protestowali. W 65 minucie podziało się konkretnie: po centrze z rzutu rożnego Abate zagłówkował na 2:1!

Na trybunie był szał, euforia. Wieczysta atakowała nerwowo, więc i sytuacji nie było. Jednak w 74 min, po akcji Torresa, Faworow oddał strzał z bliska, bramkarz odbił piłkę, ale Ukrainiec zagrał ją jeszcze Bąkowi, który doprowadził do wyrównania. Czas Wieczystej uciekał, a gospodarze bronili się niesamowicie ambitnie.

Stal Stalowa Wola w ten weekend dostała punkty walkowerem za mecz z ŁKS Łagów, który wycofał się z rozgrywek. Do końca sezonu pozostało sześć serii spotkań, przy czym Wieczysta w ostatniej kolejce otrzyma punkty walkowerem.

Wisła Sandomierz – Wieczysta Kraków 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Misak 9, 1:1 Abate 37, 2:1 Abate 65, 2:2 Bąk 74.

Wisła: Czarnogłowski – Wódz, Chorolskij, Sudy, Cichoń – Wyjadłowski, Kotalczyk, Furman, Szczypek, Kościółek – Abate.

Wieczysta: Mikułko – Faworow, Kołodziej, Koncewicz-Żyłka, Klimczak (76 Bujak) – Bąk, Pałaszewski, Majewski, Hebel, Torres – Misak.

Sędziował: Michał Mikulski (Lublin). Żółte kartki: Koncewicz-Żyłka, Kołodziej. Widzów: 1000.