Sensacyjny transfer Łukasza Gikiewicza do okręgówki

Szturm Junikowo znalazł się na ustach całej piłkarskiej Polski, po tym jak klub z ligi okręgowej zakontraktował wracającego do Polski napastnika Łukasza Gikiewicza. 

Po dziesięciu latach gry poza Polską Łukasz Gikiewicz wrócił do ojczyzny. Ekspert TVP Sport podpisał kontrakt z grającym w klasie okręgowej Szturmem Junikowo Poznań

– Miałem co prawda oferty z Iraku oraz Rumunii, ale wolę robić papiery trenerskie i za parę lat być trenerem – mówi Gikiewicz. Zdradził też, że od dawna ma na stole ofertę z Wieczystej Kraków.

– Zaangażowałem się w projekt Szturmu Junikowo nie tylko piłkarsko. Chcę pomóc zespołowi, jak tylko mogę. Przy okazji będę szedł też w swoim kierunku. Chcę rozwijać się jako trener. Od 2011 roku mam licencję UEFA B, którą muszę odnowić, a moim kolejnym krokiem będzie uzyskanie licencji UEFA A. Realizuję się też w dziennikarstwie sportowym, jako ekspert, komentator. Łączę przyjemne z pożytecznym – podkreślił Giki.

– Przekonały mnie konkrety, jakie usłyszałem od właściciela Roberta Rochowiaka. Nie mówię tu o żadnych finansach, bo już słyszałem farmazony, że to druga Wieczysta, gdzie płaci się złotem. Tak nie jest. Został mi przedstawiony bardzo konkretny plan. W klubie są już Luis Henriquez, Miłosz Przybecki, jest też wielu innych zawodników ze sporymi umiejętnościami. Drużynę prowadzi trener Mariusz Bekas z licencją UEFA Pro. Klasa rozgrywek mogłaby wskazywać, że to poziom amatorski, ale uwierz mi – tak to nie wygląda – kontynuował Gikiewicz cytowany przez Interię.

Szturm Junikowo zajmuje drugie miejsce w wielkopolskiej klasie okręgowej (grupa II) z dorobkiem 36 punktów.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.