fbpx

Siedem tysięcy osób w wirtualnych turniejach Ekstraklasy

Trzy turnieje Ekstraklasy organizowane pod hasłem #ZostanWDomu z FIFA20 zgromadziły w ostatni weekend siedem tysięcy graczy. Tylko do piątkowej rywalizacji zarejestrowało się 3,1 tysiąca osób, co stanowi rekord w liczbie uczestników pojedynczego turnieju FIFA w Polsce – informuje biuro prasowe Ekstraklasa S.A.

Ekstraklasa zorganizowała turnieje, których celem była zachęta do pozostania w domu w okresie epidemii. Udało się zgromadzić rekordową liczbę uczestników, mimo że rejestracja trwała zaledwie kilka dni – od wtorku 24 marca do startu każdego z trzech turniejów w piątek, sobotę i niedzielę. W komunikację i promocję wydarzenia zaangażowały się wszystkie kluby Ekstraklasy oraz ich piłkarze.

Zawodnicy wzięli także udział w rywalizacji, a wśród uczestników turnieju znaleźli się m.in. Maciej Rosołek z Legii, Bartosz Rymaniak z Piasta, Karol Fila z Lechii, Michał Nalepa z Arki, Zvonimir Kozulj z Pogoni, Jakub Rzeźniczak z Wisły Płock, czy Zoran Arsenić z Jagiellonii.

Gra toczyła się systemem turniejowym – do jednego zwycięstwa w początkowych rundach, do dwóch zwycięstw od ćwierćfinałów. Walka na wirtualnych boiskach odbywała się oddzielnie na konsolach PlayStation oraz Xbox, dzięki czemu wyłoniono sześciu zwycięzców z trzech dni turniejowych. Dla tych, którzy stanęli na podium przewidziano nagrody – oficjalne piłki PKO Bank Polski Ekstraklasy – adidas Uniforia oraz akcesoria gamingowe od Media Expert.

Źródło i fot. biuro prasowe Ekstraklasa S.A.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.