Śląska klasa okręgowa grupa I. Ranking popularności klubów

Tym razem w cyklu „Ranking popularności klubów” wziąłem pod lupę facebookowe profile zespołów występujących w pierwszej grupie śląskiej klasy okręgowej. Tych z czytelników, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. W zestawieniach nie są uwzględniane zespoły rezerw występujących w danej lidze. Nie są też brane pod uwagę liczby mieszkańców miejscowości, z których wywodzą się kluby.

W omawianej dziś pierwszej grupie śląskiej okręgówki rzuca się w oczy fakt, że ogromna większość klubowych profili na facebooku jest prowadzona na bieżąco. Wiadomości są aktualizowane, kibice więc są informowani co dzieje się w ich klubach podczas trwającej pandemii koronawirusa.

Dziewięć klubów posiada profile mające poniżej tysiąca polubień. Trzy mieszczą się w przedziale 1000-1600 lajków.

Czołowa trójka rankingu posiada profile przekraczające dwa tysiące sympatyków. Na czele stawki znalazły się dwa zasłużone kluby, które mają swoich fanów nie tylko na Śląsku.

Trzecią lokatę w zestawieniu zajął ŁTS Łabędy. Fanpage tego klubu polubiło 2009 osób. Na profilu ŁTS została opublikowana informacja o wirtualnym turnieju dla zespołów występujących w pierwszej grupie śląskiej okręgówki. Przysporzy to z pewnością nowych „lajkujących”. O zabawie proponowanej przez klub postaram się skreślić kilka zdań w odzielnej publikacji.

Drugie miejsce w rankingu przypadło Concordii Knurów. W tym przypadku liczba lajków jest już z gatunku „poważniejszych”. 4187 polubień robi wrażenie, niejeden trzecioligowy klub mógły pozadrościć tylu sympatyków w social mediach.

Cóż dopiero powiedzieć o zwycięzcy zestawienia, czyli Sośnicy Gliwice. Fanpage tego klubu zbliża się do granicy pięciu tysięcy polubień. Z pewnością nastąpi to w najbliższym czasie, ponieważ do jej osiągnięcia brakuje  zaledwie już tylko kilkunastu „lajków”. Sośnica Gliwice wygrała ranking popularności z liczbą 4981 polubień profilu. Wielkie brawa za pracę w social mediach.

Ranking popularności klubów występujących w pierwszej grupie śląskiej klasy okręgowej pod względem liczby lajków na facebooku. Stan na 28.03.2020.

[ninja_tables id=”3106″]

 

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.