Sokół Hucisko bierze udział w lokalnym konkursie „Drużyna Roku 2021” w województwie podkarpackim

Klub Sportowy Sokół Hucisko cieszy swoich kibiców obecnością na piłkarskiej mapie Polski od 1998 roku, będąc jednocześnie zespołem z najmniejszej miejscowości w Gminie Leżajsk, która może poszczycić się posiadaniem własnej drużyny.

O historii Sokoła i jego dniu dzisiejszym, opowiedział Galaktycznemu, wiceprezes klubu z Huciska Damian Zygmunt.

Pierwsze poważne sukcesy Sokół odnosił już na początku XXI wieku jak burza przechodząc przez rozgrywki C klasy, przez B klasę aż do A klasy! Splot nieszczęśliwych zdarzeń sprawił, że ekipa z Huciska chwilowo musiała zapomnieć o osiąganiu kolejnych sukcesów na trawiastych boiskach. Przełomowy okazał się rok 2014. Jeszcze w czerwcu, na zakończenie rozgrywek 2013/2014 trudno było znaleźć chociaż jedno pozytywne słowo.

Miesiąc później złe chwile poszły w zapomnienie, a Sokół rozpoczął budowę czegoś zupełnie nowego.

Po zajęciu 3. miejsca w rozgrywkach B klasy kolejno w sezonach 2014/2015 oraz 2015/2016, rozgrywki 2016/2017 przyniosły upragniony awans do A klasy (trzeci w historii klubu). Kolejne miesiące nadal przynosiły sukcesy. Już w lipcu 2017 roku Sokół wygrał rozgrywki Pucharu Wójta Gminy Leżajsk, zwyciężając w finale z gospodarzem zawodów – Azalią Brzóza Królewska 4:0.

Ponowny triumf w tych rozgrywkach miał miejsce w Przychojcu – latem 2019 roku. Tym razem po bardzo emocjonującym finale ze Staromieszczanką Stare Miasto o ostatecznym triumfie przesądziła seria rzutów karnych. Mimo iż kolejne edycje tego jakże ciekawego turnieju się nie odbyły, Sokół nadal potwierdzał swoją wyższość na tle innych ekip z Gminy Leżajsk. Do sezonu 2019/2020 seniorzy Sokoła przystąpili mocno skoncentrowani, przegrywając walkę o Mistrzostwo Jesieni A klasy w samej końcówce 2019 roku. Rundy wiosennej nie rozegrano ze względu na pandemię koronawirusa, a wyjazdowa porażka 1:2 z Azalią Wola Zarczycka w ostatniej serii gier, 10.11.2019 r. przesądziła o awansie przeciwników Sokoła do klasy okręgowej. Zwycięstwo Huciska w tym meczu dałoby awans jednym i drugim…

Kolejna szansa na sukces ekipy Sokoła nadarzyła się w sezonie 2020/2021. Runda jesienna w wykonaniu pomarańczowo-czarnych była niemal koncertowa i zakończyła się pierwszym w historii Mistrzostwem Jesieni A klasy. Rok 2021 nie był już tak bardzo udany, po raz kolejny nie udało się awansować, a drużyna z Huciska musiała zmagać się z plagą kontuzji, która w głównej mierze przyczyniła się do delikatnej obniżki formy. Wśród klubów Gminy Leżajsk, Sokół ciągle jest jednak siłą napędową.

Tabela drużyn Gminy Leżajsk na koniec rundy jesiennej 2021/2022

POZ.NAZWA DRUŻYNYROZGRYWKIPUNKTY
1Sokół HuciskoA klasa18
2Staromieszczanka Stare MiastoA klasa11
3San WierzawiceB klasa32
4Azalia Brzóza KrólewskaB klasa26
5Victoria GiedlarowaB klasa25
6Orzeł BiedaczówB klasa15
7Jodła PrzychojecB klasa12

Ekipa z Huciska pozyskuje dużą liczbę sponsorów oraz ściśle współpracuje z Gminą Leżajsk, dzięki czemu już niemal od 10 lat z każdym rokiem robi krok do przodu w rozwoju futbolu. Ciągle młody zespół seniorów, w którym średnia wieku nie przekracza 27 lat, a także działania partnerskie z Unią Nowa Sarzyna sprawiają, że Sokół budzi coraz większe zainteresowanie w okolicznych miejscowościach.

Ponadto trenerem Sokoła od ponad 6 lat jest Krzysztof Indycki. Ciągłość pracy szkoleniowca, sprawia, że dużo dokładniej można dopracować szczegóły taktyczne. Runda jesienna 2021 pokazała prawdziwy charakter zespołu, który mimo wielu problemów ciągle ma realne szanse by walczyć wiosną o czołowe lokaty. Na półmetku sezonu najlepszym strzelcem zespołu jest Dominik Płachciak (6 bramek), a za jego plecami z 4. golami na koncie plasuje się Karol Dec.

W tym miejscu wypadałoby wyróżnić pozyskanych w lecie Marka Klocka oraz Dawida Siwca, którzy szybko musieli nauczyć się gry nowego zespołu i niemal z marszu wejść w miejsce zawodników, którzy od lat byli jednymi z wyróżniających się graczy Klasy A.

Sokół Hucisko to nie tylko drużyna seniorów. Od kilku lat dużą rolę w funkcjonowaniu klubu odgrywają zespoły dziecięce. Obecnie w miejscowości funkcjonują kategorie wiekowe 2011-2013 a także 2014 i młodsi. Dzięki nowej płycie boiska i Sali Gimnastycznej, które zostały oddane do użytku w latach 2018 oraz 2019 dzięki staraniom Gminy Leżajsk oraz Wójta – Krzysztofa Sobejko, dzieci o każdej porze roku mogą trenować pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Obecnie w barwach Sokoła trenuje 38 dzieci (18 w zespole 2011-2013 oraz 20 w ekipie 2014 i młodsi). Warto też zwrócić uwagę, że na treningi bardzo chętnie przyjeżdżają dzieci z innych miejscowości. Wśród graczy najmłodszych kategorii wiekowych Sokoła występują dzieci z pięciokrotnie większych wiosek, takich jak chociażby Giedlarowa czy Brzóza Królewska.

Klub Sportowy Sokół Hucisko jak co roku bierze udział w lokalnym konkursie „Drużyna Roku 2021”, w którym wybierany jest najlepszy zespół ostatnich dwunastu miesięcy w województwie podkarpackim.

Jeśli także chcesz przyczynić się do rozwoju futbolu w Klubie Sportowym Sokół Hucisko, nie czekaj i oddaj swój głos już teraz klikając TUTAJ lub skontaktuj się z klubem i dołącz do grona sponsorów oraz partnerów.

***

Sokół Hucisko współpracuje z Galaktycznym Futbolem i jest objęty patronatem medialnym przez portal.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.