Sparta Zabrze. „Runda jesienna pokazała na kim możemy oprzeć zespół w dalszej części sezonu”

Runda jesienna w rozgrywkach Niższych Lig praktycznie zakończona. Zaczyna się okres podsumowań. GF będzie publikował raporty przekazane przez kluby. Na pierwszy ogień idzie współpracujący z portalem klub z zabrzańskiej B-klasy Sparta Zabrze.

Sparta Zabrze. Podsumowanie pierwszej części sezonu 2020/2021 – runda jesienna:

Początek rozgrywek zaczął się wyśmienicie, dwa świetne mecze u siebie (LKS Ślązak Bycina – 9:1 i spotkanie Pucharu 100-latków – Rodło Górniki 5:1) i jedna pewna wygrana na wyjeździe (Pogoń Ziemięcice- 0:3).

Jednak po trzech bardzo dobrych meczach najprawdopodobniej pewność siebie doprowadziła do zlekceważenia kolejnego rywala i fatalnej pierwszej połowy meczu 1/8 finału Pucharu Śląskiego Związku Piłki Nożnej z Orłem Nakło Śląskie, drugiego i zarazem ostatniego meczu dla Sparty w tych rozgrywkach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:5.

Mecz z Gwarkiem II Ornontowice miał być wisienką na torcie dla sympatyków i był, jednak nasza niefrasobliwość w ataku i w decydującym momencie w obronie, doprowadziła do tego, że w ostatniej minucie meczu tracimy bramkę i przegrywamy 2:3. Kubeł zimnej wody wylany na głowy zawodników prowadzonych przez Mateusz Cieślika.

Następny mecz, mimo że wygrany 3:0 z Ruchem Kozłów, nie był porywającym widowiskiem i nie można było mówić o powrocie do dobrej formy, co bardzo boleśnie zostało zweryfikowane już tydzień później, w Świbiu, gdzie porażka 0:5 była najmniejszym wymiarem kary.

Od tej pory zawodnicy Mateusza Cieślika wzięli się ostro do pracy, zdobywając 18 punktów w 7 meczach, niejednokrotnie deklasując rywali. Kolejno Piast Pawłów 4:0, LKS Amator Rudziniec 6:1, LKS Start Kleszczów 1:8, LKS Victoria Pilchowice 3:4, LKS Orzeł Paczyna 3:8, LKS 45 Bujaków 8:0, KS Drama Kamieniec 3:5. 

Statystyki oraz wyniki połowy sezonu zostały przedstawione na kolejnych dwóch grafikach z fanpage’a Sparty Zabrze.

Odkurzony i przeżywający drugą młodość doświadczony napastnik – Marcin Szubert w defensywie rywali siał postrach zdobywając aż 28 goli w 13 meczach. Mimo, że popularny wśród miejscowych „Szubi” odskoczył swoim kolegom z zespołu a i innym zawodnikom z ligi pod względem liczby goli, to nie był on jedynym odpowiedzialnym za strzelanie w Sparcie.

A jak wyglądało to jeśli chodzi o minuty zebrane przez zawodników?

Tutaj wyróżniali się dwaj – Kacper Paciorek oraz Jakub Michalak, jako jedyni zameldowali się oni we wszystkich dotychczasowych meczach, co nie miało swojego uzasadnienia.

Kacper Paciorek (ur. 2001) – stał się kluczową postacią środka pomocy.

Jakub Michalak (ur. 2003) – najmłodszy z zawodników w zespole, w poprzednim sezonie młody skrzydłowy również był kluczową postacią w drużynie. Kuba popisał się w tym sezonie również pięknym trafieniem z rzutu wolnego, które można zobaczyć na kanale Sparty Zabrze (od 25 sekundy).

W imieniu Zarządu, Trenerów oraz zawodników dziękujemy!

Na koniec podsumowania kilka zdań dodał Mateusz Cieślik, szkoleniowiec Spartan.

Zespół wykonał naprawdę kawał ciężkiej pracy, gdzie czasami był to prawdziwy rollercoaster. Często naprawdę bardzo dobry mecz przeplataliśmy ze znacznie słabszym. Patrząc na wszystkie spotkania mogę powiedzieć, że zawiedliśmy w decydujących momentach w dwóch meczach, zabrakło spokoju i doświadczenia, bo porażka w Świbiu… z pewnością  utkwi na długo w mojej pamięci.

Pierwsza runda odpowiedziała nam na wiele pytań i przede wszystkim pokazała na kim można oprzeć zespół w kolejnej rundzie czy sezonie. Dużo pracy nas czeka. Szykujemy również wzmocnienia na newralgicznych pozycjach. Patrzę jednak w przyszłość pozytywnie nastawiony i zbudowany tym co widzę u młodszych i starszych moich podopiecznych.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.