Stało się… Lider III ligi wycofuje się z rozgrywek. „Przepraszam wszystkich których zawiodłem”

ŁKS Probudex Łagów, lider czwartej grupy trzeciej ligi, nie przystąpi do rundy wiosennej.

Prezes klubu Marek Brudek zamieścił oświadczenie, w którym poinformował, że zespół z Łagowa nie przystąpi do wiosennych zmagań. Działacz zapowiadał taki scenariusz już wcześniej (więcej TUTAJ), ale jeszcze liczył na cud. Niestety, nie znalazł się żaden sponsor, a zapowiadane „biznesowe rozmowy” nawet się nie odbyły.

Sponsorem tytularnym klubu była kopalnia odkrywkowa Probudex. To właśnie dzięki jej finansowemu wsparciu klub funkcjonował na wysokim poziomie. Do Łagowa trafiali coraz lepsi zawodnicy, grali tam m.in. zawodnicy z przeszłością w Ekstraklasie: Adam Mójta oraz Mateusz Zachara, który zaliczył nawet dwa epizody w reprezentacji Polski.

Umowa Probudexu obowiązywała do końca 2022 roku i nie została przedłużona. Związane jest to z ogólnym kryzysem gospodarczym, który sprawia, że dla firm inwestujących w kluby, sport znalazł się teraz na ostatnim miejscu priorytetów. Klub z Łagowa boleśnie się przekonał. Prezes Brudek starał się zasypać dziurę powstałą po odejściu Probudexu, próbując namówić inne podmioty na pomoc, ale nic nie wskórał i musiał się poddać.

– To koniec! Niestety potwierdził się najgorszy możliwy scenariusz. ŁKS wycofuje swoją pierwszą drużynę, czyli lidera III ligi z rozgrywek. Rozmowy, które dawały jeszcze iluzoryczne nadzieje nawet się nie odbyły. Dziękuję moim ukochanym zawodnikom za wspaniałą walkę, za wspaniały wynik, za rozsławianie mojego rodzinnego miasta Łagów na arenie czterech województw a czasami i na arenie całego kraju. Dziękuję trenerowi Ireneuszowi Pietrzykowskiemu za 4lata ciężkiej i bezkompromisowej pracy na rzecz klubu. Dziękuję całemu sztabowi za pracę na rzecz jedynego celu jakim był świetny wynik sportowy. Jeśli kogoś pominąłem, przepraszam. Tak szczerze to jestem załamany tym co się stało. Przepraszam wszystkich których zawiodłem – napisał na Facebooku Marek Brudek.