Szkolenie dla trenerów Fortuna 1 Ligi pod patronatem PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej, którego pracownicy przedstawią swoje prezentacje w trakcie wideokonferencji, objął patronat nad szkoleniem dla klubów Fortuna 1 Ligi z zakresu wspierania procesu rozwoju młodych zawodników występujących na tym szczeblu rozgrywkowym.

Podczas szkolenia swoje wystąpienia będą mieli: trener młodzieżowej reprezentacji Polski U-17 Marcin Dorna, Sebastian Krzepota ze sztabu selekcjonera reprezentacji U-19, analityk Michał Zachodny, Maciej Kowal – trener bramkarzy kadry U-19, czy Paweł Kozub asystent Jacka Magiery w U-19 i skaut PZPN. Nad całością czuwają dyrektor sportowy Stefan Majewski oraz Bogdan Basałaj.  

– Ten panel dyskusyjny to dobra forma poszerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń, tym bardziej potrzebny dziś, kiedy możliwości mamy mocno ograniczone. W obecnej sytuacji to jedyny możliwy sposób przekazania cennych informacji. Wiemy też, że tak przekazana wiedza trafia do głównych zainteresowanych, czyli trenerów, którzy zdobytą wiedzę odpowiednio wykorzystują – mówi dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Stefan Majewski.

– My jako PZPN jesteśmy odpowiedzialni za kształtowanie trenerów. Trenerzy młodzieży potrzebują materiałów szkoleniowych, wsparcia, musimy im umożliwić dostęp do tego typu informacji, bazując na naszych doświadczeniach. To może przynieść korzyści wszystkim. Czytanie czegoś w książce, a zrozumienie to dwie różne sprawy. Trzeba tak przekazać wiedzę, aby była ona jak najlepiej przyswojona – dodaje.

Jedno ze szkoleń dotyczyć będzie treningu indywidualnego i formacyjnego, o czym opowie Marcin Dorna. Jego wystąpienie będzie pierwszym w kolejności (20 stycznia o godz. 19).

– Sama inicjatywa jest bardzo cenna i wartościowa, ponieważ w obecnych czasach, kiedy kontakty się ograniczone, możliwość rozmowy w trakcie wideokonferencji szkoleniowej, której głównym podmiotem jest młody zawodnik, to coś, na co warto poświęcić czas. My jako trenerzy Polskiego Związku Piłki Nożnej bardzo chętnie zaangażowaliśmy się w inicjatywę PLP. Bardzo nam zależy, aby młodzi zawodnicy dostawali swoje szanse i rozwijali się – podkreśla Dorna.

Źródło: Biuro Prasowe Fortuna 1 Ligi

Foto: pehasports.com

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.