Szkoleniowiec Legii po porażce w Płocku: Gratuluję Wiśle wygranej i może tylko tyle bym dzisiaj powiedział

W meczu 18. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Wisła Płock pokonała Legię Warszawa w 1:0 (1:0) i tym samym w sezonie 2021/22 pozostaje u siebie niepokonana. Zwycięską bramkę dla Nafciarzy w 36. minucie zdobył Mateusz Szwoch.

Po zakończeniu spotkania niewiele do powiedzenia miał szkoleniowiec Legii Marek Gołębiewski.

– Gratuluję Wiśle wygranej i może tylko tyle bym dzisiaj powiedział, bo nie chcę mówić za dużo – takim zdaniem szkoleniowiec stołecznego zespołu podsumował niedzielny mecz.

Zadowolenia nie krył natomiast trener Wisły Płock Maciej Bartoszek.

Jeżeli chodzi o dzisiejsze spotkanie, to na konferencji przedmeczowej mówiłem, że będziemy mieli swój plan na ten mecz, ale nie możemy przeciwnika zlekceważyć. Mimo tego, że jest pod formą, to w składzie ma dużo jakości i to było dzisiaj widać. Ale to, co jest najważniejsze, to to, że skrzętnie realizowaliśmy plan. Mieliśmy w tym meczu wystarczająco dużo okazji, żeby wynik podwyższyć i zamknąć mecz zdecydowanie wcześniej. Nie musielibyśmy przez ostatnie minuty spotkanie walczyć o utrzymanie wyniku – powiedział.

To, co najważniejsze, graliśmy konsekwentnie. Dośrodkowania Legii kończyły się na obrońcach lub w rękach bramkarza. To bardzo ważne, cieszymy się. Wyniki to praca nie tylko jednej osoby, a sztabu ludzi. Wykonaliśmy pracę, odnieśliśmy zwycięstwo na swoim terenie. Mogło być bardziej okazałe, ale nie o to w tym chodzi. Były sytuacje, chociażby brak zrozumienia Kamińskiego i Vallo, gdy Włodarczyk mógł strzelić bramkę. Ale co najważniejsze, zachowaliśmy czyste konto – podkreślił.