Szkoleniowiec LZS-u Starowice po meczu Pucharu Polski: Jestem bardzo rozczarowany i zdenerwowany. Do 70 minuty prowadziliśmy 2:0

Trzecioligowy LZS Starowice przegrał 2:3 w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu opolskiego z liderem IV ligi (gr. opolska) Polonią Nysa. Po spotkaniu szkoleniowiec Jakub Reil nie krył rozczarowania wynikiem.

LZS Starowice, który podczas zimowych przygotowań przeszedł rewolucję kadrową, uchodził za faworyta pucharowego spotkania z Polonią Nysa. Podopieczni Jakuba Reila na przerwę schodzili przy prowadzeniu 1:0 i wydawało się, że w drugiej odsłonie powinni utrzymać korzystny dla siebie wynik.

W drugiej części spotkania nic nie zapowiadało katastrofy. Zespół ze Starowic w 70. minucie prowadził już 2:0 i powinien spokojnie kontrolować spotkanie. Tak się jednak nie stało. Zawodnicy Polonii w ostatnich minutach meczu zdobyli trzy bramki i to oni awansowali do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu opolskiego.

Po zakończeniu spotkania, szkoleniowiec LZS-u Starowice udzielił wypowiedzi Galaktycznemu Futbolowi.

Jestem bardzo rozczarowany i zdenerwowany po spotkaniu, ponieważ do 70 minuty prowadziliśmy 2:0 i dobrze realizowaliśmy założenia taktyczne. Mało tego, w 65 minucie mieliśmy świetną okazję do podwyższenia wyniku, ale w sytuacji 2 na 1, Szemis minimalnie chybił. Myślę że gdybyśmy zdobyli w tej sytuacji bramkę, mecz byłby już rozstrzygnięty. Niestety tak się nie stało, a Polonia zdobyła kontaktową bramkę, która dodała jej wiary. W poczynania mojego zespołu wdarlo się wiele chaosu i nerwowości – powiedział trener.

Nie możesz ciężko pracować przez 70minut, zdobyć dwie bramki i odpuścić 20 minut, bo spotkanie trwa 90. Ten mecz pokazał jak wszystko się może zmienić na przestrzeni tak krótkiego czasu – podsumował poirytowany szkoleniowiec.

Polonia Nysa – LZS Starowice 3:2 (0:1)

Bramki Polonia: Izydorczyk, Marcelo, Pałach

Bramki LZS: Kuhar (2)

Skład Polonia Nysa: Charęza – Izydorczyk, Fedorowicz, Matysiak, Kowalczyk T. – Golus, Chodyga, Majerski, Dro Narcisse, Pisula – Setla

Ławka rezerwowych: Piotr Kowalczyk, Michał Czabanowski, Marcelo, Mateusz Nazar, Mateusz Pałach, Jacek Lenartowicz, Kacper Duda.

Skład LZS Starowice Dolne: Kacper Majchrowski – Przemysław Cichocki, Jakub Horański,  Jaka Kuhar (85 Jaroszyński), Oscar Vincente Mendes (85 Silva), Leszek Nowosielski (70 Kobylnik ), Jakub Pietrakowski,  Bartłomiej Rakowski, Michał Sikorski, Dominik Wejerowski, Konrad Kumor (65 Szemis )