fbpx

Tomasz Hajto: Poprzez brak meczów w niższych ligach polski futbol straci wielu utalentowanych zawodników

Tomasz Hajto w niedzielnym programie „Cafe Futbol” stwierdził, że rozgrywki niższych lig są bardzo ważne dla polskiej piłki. A przez przedwczesne zakończenie sezonu 2019/2020, możemy stracić wielu młodych, zdolnych zawodników.

– Sam pochodzę z małej miejscowości i właśnie w moim rodzinnym mieście Makowie Podhalańskim złapałem pasję jak wielu innych młodych chłopaków. W małych klubach ludzie często po swojej pracy, przychodzą do klubu, żeby pomagać i realizować swoją pasję – powiedział Hajto.

– Oni też przecież są narażeni na zakażenie się koronawirusem. Na te najmniejsze kluby też należy w tym trudnym czasie zwrócić uwagę, choć nie jest to łatwe – dodał.

– Możemy stracić jakąś generację, jakiś dobry rocznik. Przez to, że kryzys dotknie polską piłkę, trzeba będzie sięgnąć po młodych chłopaków. Nie zawsze będą to chłopcy mogący od razu grać w Ekstraklasie. Należy ich sprowadzać ze względów finansowych, bo oni będą po prostu tańsi – zaznaczył.

– Po raz ostatni tacy młodzi piłkarze grali w listopadzie. I teraz mają czekać do września? Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Nie grać przez prawie rok dla młodych piłkarzy to coś wręcz niewyobrażalnego. Gdzie młodzi piłkarze mają się wobec tego ogrywać? Mecz, gdzie musisz biegać przez 90 minut jest zupełnie czymś innym niż trening, gdzie zawsze możesz na chwilę stanąć. Dlatego sądzę, że możemy stracić kilka talentów przez brak meczów w niższych ligach – zakończył Tomasz Hajto.

Źródło: Cafe Futbol

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.