Tomasz Kafarski zwolniony! Piotr Świerczewski i Marcin Jałocha poprowadzą pierwszoligową Sandecję Nowy Sącz

Tomasz Kafarski został zwolniony ze stanowiska trenera pierwszej drużyny Sandecji Nowy Sącz. Zespół do końca sezonu poprowadzi duet trenerski Marcin Jałocha oraz Piotr Świerczewski. 

Łącznie Tomasz Kafarski prowadził Sandecję w 67. oficjalnych spotkaniach, w których ekipa z Nowego Sącza odniosła 25. zwycięstw, 20. remisów oraz poniosła 22. porażki. Kafarski funkcję szkoleniowca Sandecji pełnił od 11 czerwca 2018 roku.

Zadaniem nowej pary trenerskiej będzie skonsolidowanie drużyny i odpowiednie przygotowanie jej do czterech ostatnich tegorocznych meczów w Fortuna 1 lidze.

Piotr Świerczewski jest 70-krotnym reprezentantem Polski. Podczas swojej kariery występował m.in w takich klubach jak GKS Katowice, Olympique Marsylia, SC Bastia, Birmingham City, Gamba Osaka, ŁKS Łódź czy Lech Poznań. Jako trener pracował w Zniczu Pruszków, ŁKS Łódź , Motorze Lublin i KTS Weszło. Był też asystentem szkoleniowca w reprezentacji Polski do lat 21.

Marcin Jałocha 18 razy wystąpił w drużynie narodowej. W swoim piłkarskim CV ma grę w takich zespołach jak Wisła Kraków, Legia Warszawa, KSV Waregem, Polonia Warszawa czy Hutnik Kraków. Jako trener prowadził zespoły młodzieżowe i drugą drużynę Wisły Kraków, Termalikę Bruk-Bet Nieciecza, Radomiak, Resovię, Wisłę Puławy, Kmitę Zabierzów i Orzeł Piaski Wielkie. W przeszłości pracował już w Sandecji jako asystent pierwszego trenera.

Obaj nowi szkoleniowcy Sandecji mają na swoim koncie srebrne medale olimpijskie zdobyte w 1992 roku.

Sandecja Nowy Sącz po 30. kolejkach rozgrywek Fortuna 1 Ligi zajmuje piętnaste miejsce.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.