Trzy punkty dla Zorzy Wilkszyn po emocjonującym spotkaniu obfitującym w gole

Pięć goli padło w spotkaniu dwudziestej kolejki rozgrywek ósmej grupy wrocławskiej B klasy, w którym Zorza Wilkszyn podjęła drużynę Pagel Komorniki. Górą ze starcia wyszli gospodarze. Realcję z tego spotkania przygotował Łukasz Dubiński z Zorzy Wilkszyn.

Spotkanie, które odbyło się na boisku w Miękini przy ul. Szkolnej 1 od początku przebiegało po myśli gospodarzy, którzy dużo częściej utrzymywali się przy piłce i w 21. minucie po pięknym technicznym strzale zza pola karnego mogli się cieszyć z prowadzenia. Do przerwy gracze z Wilkszyna zdawali się mieć więcej argumentów, gdyż znacznie częściej uderzali na bramkę gości z Komornik, ale brakowało w tym konkretów. Końcówka pierwszej części spotkania była intensywna, ale mimo prób, żadnej z ekip nie udało się już zmienić wyniku.

Po tym jak sędzia rozpoczął drugą połowę spotkania, to Zorza dalej dyktowała tempo spotkania i to jej gracze częściej szukali szans na strzelenie gola. Jedną z nich wykorzystali w 52. minucie i bramkarz gości ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Goście z Komornik próbowali atakować i starali się odrobić straty, aż w końcu w 87. minucie udało im się strzelić kontaktowego gola. Na szczęscie dla Zorzy dwie minuty później zawodnik z Wilkszyna świetnym zwodem minął bramkarza Komornik i strzałem z bliskiej odległosci strzelił trzecią bramkę dla gospodarzy. W ostatnich minutach nasilił się opór gości, którzy za wszelką cenę dążyli do wpakowania piłki do siatki. Upór ten przyniósł im drugą bramkę w 91 minucie spotkania, ale jak się okazało, Zorzy wystarczyło szczęścia i ostatecznie gospodarze wygrali to spotkanie 3:2, dopisując na swoje konto trzy punkty.

Zorza Wilkszyn – Pagel Komorniki: 3:2 (1:0)

Bramki dla Zorzy: Adrian Wątor – 21’, Marcin Kamiński – 52’, 89’

Drużyna Zorzy Wilkszyn zajmuje aktualnie 6. miejsce w klasyfikacji ligowej z 32 punktami na koncie. W następnej kolejce zespół z Wilkszyna zmierzy się z drużyną Orła Bukówek. Spotkanie odbędzie się w czwartek 3 czerwca o godzinie 15:00 w Bukówku.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn.