UEFA reaguje na kontrowersje w meczu PSG – Newcastle. Polski arbiter odsunięty

Są pierwsze kary po kontrowersyjnej decyzji z meczu Paris Saint-Germain – Newcastle United (1:1) w Lidze Mistrzów. Arbitrem głównym spotkania był Szymon Marciniak.

Nie milkną echa kontrowersje wokół decyzji Szymona Marciniaka we wczorajszym meczu Ligi Mistrzów pomiędzy PSG i Newcastle United. W Anglii wrze, tamtejsi eksperci mówią o skandalu i kradzieży.

Szymon Marciniak i jego ekipa znaleźli się na pierwszych stronach wszystkich piłkarskich serwisów nie tylko w Europie. Powodem są trzy kontrowersyjne decyzje podjęte we wtorkowy wieczór w Paryżu. Szczególnie ta z 98. minuty wywołała falę oburzenia na Wyspach Brytyjskich.

W doliczonym czasie gry przy stanie 0:1, Polak podyktował „jedenastkę” dla PSG za zagranie ręką Valentino Livramento. Kontrowersje wywołuje fakt, że zanim defensor Newcastle dotknął piłki ręką, ta odbiła się od jego klatki piersiowej.

Czy mistrzom Francji należał się w tej sytuacji rzut karny? Szymon Marciniak początkowo nie zdecydował się go podyktować. Zareagował jednak VAR. Arbiter dostał sygnał i podszedł do monitora zobaczyć powtórki, po których zdecydował się zmienić swoją decyzję.

UEFA szybko zareagowała na wydarzenia z Parc des Princes.

„Sędzia VAR, który przyznał Paris Saint-Germain kontrowersyjny rzut karny w doliczonym czasie gry przeciwko Newcastle United w Lidze Mistrzów, został przez UEFA zdjęty z obsady na środowy mecz” – poinformowało ESPN.

Tym arbitrem jest Tomasz Kwiatkowski, który w środowy wieczór miał pracować – ponownie na wozie VAR – przy spotkaniu Real Sociedad – Red Bull Salzburg. Wiadomo, że zastąpi go Niemiec Marco Fritz.

Również asystent, Chorwat Ivan Bebek, w środę dostał wolne. Zamiast niego na mecz Benfica Lizbona – Inter Mediolan uda się inny Niemiec, Bastian Dankert.

„Świadczy to o tym, że UEFA uważa, że ​​decyzja o przyznaniu rzutu karnego była błędem Kwiatkowskiego, co może mieć poważne konsekwencje dla Newcastle w walce o awans do rundy pucharowej” – dodano w ESPN.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.