UEFA zezwoliła, aby w meczu el. Ligi Europy powołać do drużyny objętej kwarantanną, zawodników występujących na co dzień w innych klubach!

Spotkanie Lincoln – FC Prisztina rundy wstępnej kwalifikacji do Ligi Europy jednak się odbędzie! Mecz początkowo odwołano z powodu licznych zakażeń koronawirusem w kosowskim klubie.

Siedmiu zawodników Prisztiny otrzymało pozytywny wynik na koronawirusa, wskutek czego zostali oni odsunięci od treningów. Według wytycznych, cała drużyna musiała się udać na kwarantannę ze względu na bezpośredni kontakt z zakażonymi. Mecz eliminacji Ligi Europy kosowskiego zespołu, który miał być rozegrany 18 sierpnia, został odwołany.

UEFA poinformowała wczoraj wieczorem, że spotkanie jednak się odbędzie. Kosowski klub będzie reprezentowany przez piłkarzy krajowych zespołów. Kilka klubów udostępni więc swoich zawodników Prisztinie.

Taka decyzja zakrawa na absurd, gdyby informacja została podana 1 kwietnia, wtedy nie mielibyśmy wątpliwości, że to żart. Jednak mecz się odbędzie. Gibraltarski Lincoln zmierzy się więc z tzw. reprezentacją Ligi Kosowa.

FC Prisztina publicznie dziękuje klubom Feronikeli, Llap, Trepça ’89, Flamurtari, Balkan, Drenica i Vushtrri, które zezwoliły swoim zawodnikom na udział w tym spotkaniu.

– Od czasu dołączenia do UEFA, Prisztina cieszy się każdym pozytywnym wynikiem naszych drużyn na arenie międzynarodowej, ponieważ sukcesy w Europie pomagają całej kosowskiej piłce nożnej – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Spotkanie Lincoln Red Imps FC – FC Prisztina odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia o 18:00.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.