fbpx

Utalentowany zawodnik z klubu Fortuna 1 Ligi dołącza do Wisły Kraków

Dawid Olejarka przenosi się do Wisły Kraków na zasadzie transferu definitywnego. 21-letni ofensywny pomocnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2026 roku.

Wisła Kraków w nadchodzącym sezonie znów zamierza walczyć o powrót do Ekstraklasy. Jeśli nie straci swoich czołowych zawodników będzie jednym z głównych faworytów do wywalczenia awansu. Klubowe władze dokonują również wzmocnień kadry z myślą o nowej kampanii.

W sobotę ogłoszony został drugi letni nabytek. Szeregi krakowskiego klubu zasilił Dawid Olejarka, który przeniósł się ze Stali Rzeszów w ramach transferu definitywnego. 21-letni pomocnik podpisał z Białą Gwiazdą kontrakt do 30 czerwca 2026 roku.

Dawid Olejarka urodził się 27 grudnia 2001 roku Jarosławiu i tam też stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki, reprezentując barwy młodzieżowych zespołów JKS 1909, skąd następnie przeniósł się do Orła Przeworsk. W sezonie 2014/2015 zasilił szeregi Akademii Resovii. Wiosną 2017 roku zawodnik zdecydował się na przeprowadzkę do stolicy, gdzie występował w juniorskich drużynach Escoli Varsovia oraz Legii Warszawa.  

Kolejnym klubem w karierze pomocnika była Wólczanka Wólka Pełkińska, w której zadebiutował na szczeblu seniorskim, by po roku trafić do Stali Rzeszów. Rundę jesienną sezonu 2021/2022 spędził na wypożyczeniu w Radomiaku Radom, po czym wrócił do stolicy województwa podkarpackiego.

W minionym sezonie Dawid Olejarka rozegrał w koszulce Stali Rzeszów 33 spotkania na szczeblu Fortuna 1. Ligi, zdobył 5 bramek i zanotował 4 asysty. 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.