V liga wielkopolska grupa II. Ranking popularności klubów

W kolejnym odcinku cyklu „Ranking popularności klubów” sprawdziłem facebookowe profile zespołów występujących w drugiej grupie wielkopolskiej V ligi. Tych z kibiców, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wcześniej publikowanymi zestawieniami informuję, że rankingi są tworzone tylko i wyłącznie na podstawie ilości polubień klubowego profilu na facebooku. Nie biorę pod uwagę liczby mieszkańców danego miasta oraz rezerw występujących w omawianej lidze.

Pierwszy rzut oka na listę zespołów występujących w drugiej grupie V ligi wielkopolskiej i każdy poda bez wahania dwa kluby, które z pewnością mają największą liczbę sympatyków na facebooku. Ale o tym w dalszej części publikacji.

Ogólnie, liga prezentuje się bardzo dobrze pod względem prowadzenia stron na „fejsie”. Są one aktualizowane, „żyją” nawet w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Zaledwie trzy kluby znalazły się poniżej granicy tysiąca polubień. Dziesięć  zespołów posiada profile w przedziale 1192-2982. Czołowa trójka natomiast prezentuje się bardzo okazale.

Na najniższym stopniu podium rankingu z liczbą polubień 4081, uplasował się Płomień Przyprostynia, który gościł już na łamach GF.

Miejsce drugie zestawienia przypadło klubowi Wiara Lecha Poznań. Profil zespołu polubiło 14580 fanów, co zresztą nikogo nie powinno zbyt mocno dziwić, jak wspomniałem na wstępie.

Zwycięzcą rankingu z ogromną przewagą została AP Reissa Poznań. Zespół w tabeli rozgrywek zajmuje miejsce piąte, a pod względem polubień profilu jest zdecydowanym liderem. Fanpage klubu posiada aż 19003 sympatyków.

Ranking popularności klubów występujących w drugiej grupie wielkopolskiej V ligi pod względem liczby lajków na facebooku. Stan na 24.03.2020.

[ninja_tables id=”3042″]

 

Grzegorz Sawicki

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.