Vikingowie z kompletem punktów w drugiej kolejce IV ligi zachodniopomorskiej

Zawodnicy Vinety Woli zainkasowali trzy punkty w wyjazdowym spotkaniu z Iną Goleniów. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść Vikingów.

Po pierwszej odsłonie spotkania, zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym rezultacie. Po zamianie stron bardzo szybko, już w 54. minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Vinety Adrian Nagórski. Grając w osłabieniu Vikingowie pokazali ogromny charakter i zaaplikowali Inie trzy gole.

Wynik otworzył w 64. minucie gry Kamil Wiśniewski. Kilka minut później (73′) rezultat podwyższył Łukasz Bożko. Wynik spotkania ustalił Adrian Kranz na 120 sekund przed końcem podstawowego czasu gry.

Na uwagę zasługuje pierwszy gol w barwach Vinety 18-letniego Łukasza Bożko. Nastoletni zawodnik występuje w zespole seniorów od początku poprzedniego sezonu.

Czuję się świetnie. Dobrze jest strzelić gola. To dobrze wpływa na pewność siebie. Dla mnie nie ma to jednak większego znaczenia, bardziej liczą się trzy punkty i to w jaki sposób je wyszarpaliśmy. Gramy jako zespół, a nie jednostki. Grając w osłabieniu pokazaliśmy charakter Vikingów i to cieszy najbardziej – powiedział Łukasz Bożko, cytowany przez klubowe media.

Ina Goleniów – Vineta Wolin 0:3 (0:0)

Bramki: 64′ Wiśniewski, 73′ Bożko, 88′ Kranz

Ina: Henger – Borucki, Paszkowski, Bulanda, Wnuczyński – Szymfeld, Lubośny (54′ Mojsiewicz), Makarewicz, Tomaszewicz (72′ Sobański), Żabicki – Banachewicz.

Vineta: Baran – Jeż, Niewiada, Łodyga, Lewandowski, Cyburt, Nagórski, Ignasiak, R. Wiśniewski, Bartoszewicz, K. Wiśniewski.

Rezerwowi: Kokiel, Ładny, Gałecki, Kranz, Bożko, Pyrek, Tarka.

Fotorelacja z meczu POD LINKIEM

Po dwóch seriach gier Vikingowie zajmują 5. miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów. W trzeciej kolejce rozgrywek IV ligi zachodniopomorskiej Vineta Woli podejmie na włąsnym boisku Olimp Gościn.