Waldemar Sobota wrócił do Ekstraklasy

Waldemar Sobota został zawodnikiem Śląska Wrocław – poinformował klub za pośrednictwem strony internetowej.

Pomocnik związał się z wrocławskim klubem dwuletnią umową, w której zawarto opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Dla Soboty jest to powrót do wrocławskiego klubu po 7 latach występów w zagranicznych zespołach. Pomocnik był zawodnikiem Śląska w latach 2010-13. Zdobył komplet medali mistrzostw Polski, w tym ten najcenniejszy – złoty – w 2012 roku oraz sięgnął po krajowy Superpuchar.  Jeszcze jako piłkarz Śląska Sobota trafił do reprezentacji Polski, w której zagrał łącznie 18 razy. Na swoim koncie ma m.in. występ w zwycięskim meczu z Niemcami w 2014 roku na Stadionie Narodowym.

W latach 2013-15 Sobota reprezentował Club Brugge, z którym zdobył Puchar Belgii i występował w Lidze Europy. Następnie przez pięć lat był zawodnikiem niemieckiego FC Sankt Pauli. Na poziomie 2. Bundesligi i w Pucharze Niemiec zaliczył w sumie 148 spotkań, w których strzelił 15 goli. Po wygaśnięciu umowy z niemieckim klubem, podpisał kontrakt z WKS-em.

– Towarzyszą mi wielkie emocje i nie mogę doczekać się, kiedy ponownie wybiegnę na boisko w koszulce Śląska. Mam duży sentyment do tego klubu i przez ostatnie siedem lat starałem się śledzić wszystkie doniesienia na temat WKS-u. Chcę jednak podkreślić, że jestem tu dlatego, bo znów chciałbym osiągać z tą drużyną sukcesy – powiedział Waldemar Sobota. 

Źródło i fot: Biuro prasowe Śląska Wrocław

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.